Turistik ve kültürel bir etkinlik olarak düzenlenen faaliyette bir araya gelen öğrenciler, kaplıcaları ile ünlü ilçenin tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek bilgi aldı.

Sorgun Belediyesi tarafından Safa Sorgun Termal Otelde öğrenciler için verilen yemeğe katılan Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’te öğrencilerle sohbet ederek ilçenin kültürel değerleri, konumu ve coğrafi özellikleri hakkında bilgi verdi. Başkan Şimşek, yemek sonrası yaptığı konuşmada, Yozgat’ın en büyük ilçesi olan Sorgun’un kaplıcaları ile büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Başkan Şimşek, “Yurt içi ve yurt dışından ilçemiz kaplıcalarına büyük bir ilgi duyulmakta. Ülkemizin tam ortasında doğu ve batı illerinin kesiştiği noktada bulunan Sorgun’umuz bu yönüyle de büyük bir önem arz etmektedir. Bu bakımdan yabancı öğrencilerin ilçemizi ziyaret etmeleri ve kültürümüzü öğrenmeleri ilimizin ve ilçemizin tanıtımı açısından da önemlidir. Bizim öğrencilerimiz de bu tür etkinlikler kapsamında yabancı ülkelere gitmekte ve o ülkelerin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Bu vesile ile yabancı öğrencileri ilçemizde ağırlamaktan dolayı mutlu çok olduk" dedi.