Yozgat Bozok Üniversitesi'nde çeşitli bölümlerde eğitim-öğretim gören bir grup yabancı öğrenci Yozgat Gençlik Merkezinin daveti üzerine gençlik merkezini ziyaret etti. 

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yozgat Gençlik Merkezimizi daveti üzerine ziyaret eden gençlerle sohbet eden Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz ve Gençlik Liderleri, gençlerin sorularını yanıtladı.

Yabancı gençlere, Gençlik Merkezinde faal olan etkinlikler ve projeler hakkında bilgi verildi. Verilen bilgilerin ardından katılmak istedikleri faaliyetlere gençlerin kayıtları yapıldı.

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yozgat Gençlik Merkezi gençlerle yapabilecek faaliyetler hakkında istişare edip birbirimizden beklentileri konuşuldu. Ayrıca Müzik Kulübü ney eğitmeni Ahmet Yanalak da yabancı gençlerin hoş vakit geçirmeleri için ney üfledi. Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, gençlik merkezinin imkanlarını gençlere sunmada sadece bir aracı olduğunu, kendisinin ve gençlik liderlerinin bu ülke gençliğinin daima yanında olduklarının mesajını verdi. 

Suriye, Afganistan, Çeçenistan, Somali, Cibuti, Filistin, Azerbaycan ve Almanya başta olmak üzere çeşitli ülkelerden misafir olan gençler, Türkiye'nin misafirperverliğinden olan memnuniyetlerini dile getirerek asla yabancılık çekmediklerini dile getirdiler.