Yaban Hayvanlar İçin Yem Bıraktılar

Yozgat Belediyesi Belediye Gençlik Meclisi üyeleri tarafından Çamlık Milli Parkı’nda yaşayan yaban hayvanlarına yem bırakıldı.
Yayınlanma tarihi: 01 Ocak 2016, Cuma günü, saat: 14:20

Yozgat Belediyesi Belediye Gençlik Meclisi üyelerinin girişimiyle Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu ve Yozgat Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personelinin de katılımıyla Çamlık Milli Parkı radar bölgesine buğday ve ekmek bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeli gençlere klavuzluk ve destek hizmeti sunarken, Belediye Gençlik Meclisi üyesi gençlerde çuvallara doldurduğu ekmek ve buğdayları araçlardan indirerek, uygun görülen noktalara bıraktı. Ekmekler ağaç dallarına yerleştirilirken, kuş türlerinin beslenmesi için ise yine uygun noktalara buğdaylar döküldü.

Yaban hayvanlarını yemleme etkinliğine katılan Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu’da eline aldığı buğday çuvalı ile kuş türleri ve diğer türlerin erişebileceği noktalara buğday döktü.

Talip Karslıoğlu, kar yağışı ve soğuğun şehir merkezinde çok fazla hissedilmemesine karşın, Çamlık’ın zirve noktalarındaki kar yağışı ve soğuk sebebiyle yaban hayvanlarının yem bulma noktasında güçlük çektiğini söyledi.

Yemleme çalışmasının ardından konuşan Talip Karslıoğlu, Belediye Gençlik Meclisi Başkanı Hulusi Üzüm’ün girişimleriyle yaban hayvanlarını yemlediklerini ve doğal yaşamın bu tür etkinliklerle desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Talip Karsıloğlu, “Yaban hayvanlarını yemleme işlemini kış ve soğuk havaların etkisini göstermesiyle her yıl gerçekleştiriyoruz. Bu yılda yine özellikle hayvanların yaşam alanları olan noktalara ulaşmak suretiyle yaban hayvanlarını yemledik” diye konuştu.

Yozgat Belediyesi Belediye Gençlik Meclisi Başkanı Hulusi Üzüm ise yaptığı açıklamada “Doğal hayatın devamı ve döngüsü için yaban hayvanlarının hayatlarını devam ettirmesi şart. Bizde bu sebeple böyle bir çalışmanın altına imza attık. Bizim bu çalışmamıza başkan yardımcımız Talip Karsıloğlu, Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ekipleri, Milli Türk Talebe Birliği Yozgat Şubesi’ndeki arkadaşlar ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeli de destek verdi. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeli ise Yozgat’taki milli park sahaları içerisinde her gün rutin yaban hayvanlarını yemlediklerini ve yaban hayvanlarını yemleme çalışmalarını kış boyunca devam ettirdiklerini bildirerek, yaban hayvanları için çalışma yürüten ve hassasiyet gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki