Yaban Hayatı Unutmadılar

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi gençlik liderleri ve gönüllü gençler ile birlikte kış şartlarında yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yaban hayvanlarının yoğun olduğu bölgelere ekmek ve buğday bıraktılar.
Yayınlanma tarihi: 29 Ocak 2016, Cuma günü, saat: 09:32

Yozgat Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, Gençlik Merkezi Üyeleri ve Yozgat Belediyesi ile Topçu Köyü mevkinde hayvanlarının yaşam alanlarına ekmek ve buğday bıraktı.

Sapmaz burada yaptığı açıklamada, kış mevsiminde doğada yaşayan hayvanların yiyecek bulmakta güçlük çektiğini söyledi.

Gençlik Merkezi olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında doğaya yem bıraktıklarını ifade eden Sapmaz, "Havaların soğuması ve bastıran kar yağışı ile birlikte, gençlik Merkezine üye gençlerimizle doğada yaşayan hayvanlara yem bırakmak istedik. Sadece insanların değil, hayvanların da yaşama hakkının olduğunu göstermek için böyle bir proje gerçekleştirdik. Sağ olsunlar gençlerimiz bize bu konuda iştirak etti" dedi.

Sapmaz, doğaya ekmek ve kuşlar için yem bıraktıklarını, ilerleyen zamanlarda ise yırtıcı hayvanlar için et ve kemik bırakacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler: ali sapmaz   yaban   yiyecek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki