Wushu Federasyonu'nun Türkiye'ye Türban Ayıbı

Türkiye, Avrupa Wushu Federasyonu'nun 'Tao branşına başörtülü sporcular katılamaz' şartını protesto etti. Avrupa şampiyonalarına katılmama kararı aldı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 13:08

Avrupa Wushu Federasyonu'nun türban ayıbı dün de devam etti. Türkiye, Avrupa Wushu Federasyonu'nun 'Tao branşına başörtülü sporcular katılamaz' şartını protesto etti. Avrupa şampiyonalarına katılmama kararı aldı.

BUNDAN SONRA TURNUVALARDA YER ALMAYACAĞIZ
Takvim'de yer alan habere göre; Avrupa Federasyonu'nun hiçbir faaliyetine katılmayacaklarını belirten Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı ve Dünya Wushu Federasyonu yöneticisi Abdurrahman Akyüz, geçen yıl sadece kadın sporcuları şampiyonaya götürmediklerini ancak bu yıl hiçbir turnuvada yer almayacaklarını bildirdi.

İNSANLIK AYIBIDIR
Başörtüsü yasağını insanlık ayıbı olarak nitelendiren Akyüz, "Bu eskimiş, körlenmiş Avrupa Federasyonu'nu artık tanımıyoruz. Bunu Dünya Federasyonu'na da deklare ettik. Başörtüsü yoksa biz de yokuz" dedi.

TÜRK VE İSLAM ALEMİNE YAPILAN BİR AYIPTIR
Dünya Şampiyonu Elif ve Zeynep Akyüz kardeşler de karara büyük tepki gösterdi. Elif Akyüz, zamanında madalyamızı da aldılar diyerek "Zeynep'in 2013 yılında Avrupa Şampiyonası'ndaki altını verilmedi. Türkiye'ye altın madalya vermemek için bu yasağı getirdiler. Bu karar Türk ve İslam alemine yapılmış bir ayıptır" ifadelerini kullandı.

Zeynep ise onlar bize karşı çıktıysa biz de onlara karşı çıkıyoruz diyerek "Bize saygı duymadıkları için biz de onlara saygı duymuyoruz" diye konuştu.

Etiketler: wushu   avrupa   şampiyona  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki