Windows 10, Yeni Özelliklerine Kavuştu

Telefonlar için Windows 10'un önizleme sürümü güncellendi. Yeni Build 10149, Windows Insider programında bulunan kullanıcıların indirimine sunuldu.
Yayınlanma tarihi: 28 Haziran 2015, Pazar günü, saat: 07:40

Telefonlar için Windows 10'un önizleme sürümü güncellendi. Yeni Build 10149, Windows Insider programında bulunan kullanıcıların indirimine sunuldu. Peki bu güncelleme ne gibi özelliklerle geliyor? İlk göze çarpan özellik için, Project Spartan isminin "Microsoft Edge" olması diyebiliriz. Bunun haricinde telefonun flaş ışığının bir fener gibi kullanılması için gereken kısayol da atanmış durumda. İşletim sisteminin "Fotoğraflar" uygulamasının, 1GB ve üstü cihazlarda GIF desteği sunmaya başlaması da bir diğer yenilik. Project Spartan'ın Microsoft Edge olması, Spartan'da kayıtlı tüm verilerin ortadan uçmasına sebep olmuş. Ancak sorun yok; zira Microsoft, geçtiğimiz hafta bunun olacağını söylemiş ve kullanıcıları uyarmıştı. Kısacası güncellemenin ardından verilerinizi kaybederseniz bu, Microsoft'tan ziyade sizin hatanız olacak. O nedenle dikkat etmenizde fayda var. Yeni tarayıcı, artık adres çubuğunu aşağıda gösteriyor. Bir internet sitesini, masaüstü görünümünde görüntülemek de artık mümkün. Tüm bunların yanı sıra Microsoft, pek çok hata giderimi ve performans artırımı yaptığını belirtiyor.


Bunlardan bazıları kendiliğinden kapanan Podcast uygulamasının düzeltilmesi ve gezinti çubuğunun saklanması konusunda ortaya çıkan sorunların giderilmesi olarak göze çarpıyor. Microsoft'tan Gabe Aul, güncelleme hakkında şu açıklamalarda bulunmuş: "Bu güncelleme ile daha hızlı, daha stabil ve daha cilalı bir Windows 10'a kavuşuyoruz." İşletim sistemini Windows Phone'unuza indirmek istiyorsanız Windows Insider programına üye olmalısınız. Hemen şurayı tıklayarak bu üyeliği gerçekleştirebilir ve telefonunuzda Windows 10 kullanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler: windows10  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki