Windows 10 Mobile, Sorunlarla Boğuşuyor

Windows 10 Mobile'ın güncellemesini yapmaya çalışan kullanıcılar sorun yaşıyor.
Yayınlanma tarihi: 18 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 09:34

Windows 10 Mobile'ın güncellemesini yapmaya çalışan kullanıcılar sorun yaşıyor.

Microsoft'un başı bu ay yayınladığı Windows 10 Mobile 10586.29 güncellemesi ile dertte. Şirketin teknik önizleme yapmadan Lumia 950 ve 950 XL gibi amiral gemilerine yeni güncellemeyi çıkarması, birçok hata ve performans problemini de beraberinde getirdi. Ayrıca birçok kullanıcı güncellemeyi almaya çalışırken hata ile karşılaştığını söylüyor.

Lumia 950 ve 950 XL kullanıcıları "hatalı düşük bellek uyarıları" ile karşılaşırken, kullanıcılardan birçoğu güncellemenin %0 kısmında takılı kaldığını ya da hiç önerilmediğini belirtiyor. Çok sayıda kullanıcı aynı sorunları Microsoft'un forumlarında dile getirirken, problemler karşısında Microsoft cephesi henüz bir çözüm üretilebilmiş değil.

Microsoft'un cevapladığı bir forum başlığından anlaşıldığına göre, şirket sorunları ve hataları yakından incelemek için güncellemeyi geri çekmiş durumda. Microsoft'un başlık altındaki açıklaması ise şöyle: "Geçtiğimiz günlerde çıkardığımız Windows 10 Mobile güncellemesinin sebeb olduğu, güncelleme önerilmemesi, güncellemenin %0 olarak takılı kalması, rahatsız edici düşük bellek uyarıları gibi sorunların farkındayız. Takımımız kısa ve uzun vadede çözümler ve yenilikler üzerinde çalışıyor. Sorunların üstesinden gelinceye kadar 10586.29 güncellemesini geri çekmeye karar verdik. Düşük bellek uyarısı alan kullanıcıların bu uyarıyı görmezden gelmesini rica ediyoruz. Güncelleme sırasında takılı kalan cihaz sahiplerinin telefonlarını şarja takıp dokunmamaları gerekiyor."

Kaynak: teknotalk.com

Etiketler: windows 10   mobile  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki