Vosvoscular Yozgat'ta buluştu

Kadışehri İlçesi, Vosvos Şenliği'ne ev sahipliği yaptı. İlçede ilk kez düzenlenen şenlikte, 35 otomobil, ilçe turu attı.
Yayınlanma tarihi: 01 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 08:17

Yozgat'ta ilk kez düzenlenen 'Vosvos Şenliği' etkinliğine ev sahipliği yapan Kadışehri ilçesinde, yöre halkı 'Tosba' olarak adlandırdıkları otomobillerle ilçede tur atmanın mutluluğunu yaşadı.

Kadışehri Kaymakamlığı tarafından ilçede sosyal ve kültürel faaliyetlere halkın katılımını da dahil etmek üzere düzenlenen şenlik Çallı Tepe'de gerçekleştirildi. Çevre illerden 30 civarında 'Tosba' olarak adlandırılan Vosvogen marka otomobil ilçeye geldi. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte çocuklara dağıtılan 75 adet uçurma ilçe semalarını renklendirdi. Bir çoğu gerçek hayatta ilk kez gördüğü otomobillere dokunma ve binme imkanı bulunan ilçede yaşayan yaşlılar, çocuklar, kadınlar ilçede tur atma imkanı buldu.

Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, ilçede sosyal yaşamın sınırlı olduğunu, bu nedenle de bu tür etkinliklere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kaymakam Doğan, ''Düzenlediğimiz bu etkinlik sayesinde ilçemiz halkı, yaşlısı, genci, kadını, çocuğu bir araya gelip, kaynaşma, birlikte eğlenme imkanı bulmaktadır. Bu tür etkinlikleri sürekli hale getirmekte yarar var'' dedi. 
Haber: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: vosvos   kadışehri   şenlik  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki