Yozgat grubunda ilk iki sırayı alan Kars ve Konya temsilcileri Ankara'da yapılacak final grubu müsabakalarında mücadele hakkını elde etti.

Yozgat Bozok Spor Salonu'nda üç gün deva eden müsabakaların son gününde Kars Kafkas Gençlikspor, Ankara Mahir Başerspor takımı ile karşılaştı. İlk iki seti de aynı skorlarla 25-20 kazanan Ankara temsilcisi tur için umutlandı. Ancak, Kars temsilcisi diğer setleri rakibine vermedi ve setleri 25-22, 25-22, 15-12 kazanarak yenilgisiz topladığı 6 puanla eleme müsabakalarını birinci olarak tamamladı.

Günün ikinci maçında ise Konya Büyükşehir Belediyespor, hiç galibiyeti bulunmayan Zonguldak Hasad Gençlikspor takımı ile karşılaştı. İlk iki maçından 4 puan toplayan Konya temsilcisi, ihtiyacı olan ilk seti 26-24 kazandı. Gruptan ikinci olarak çıkmayı garantileyen Konya temsilcisi, ikinci seti 25-18 kazandı. Üçüncü sette Konya 15-12 önde iken Zonguldak temsilcisinden bir oyuncunun kırmızı kart görmesi sonucunda maç tatil edildi. Bu sonuçlarla ilk iki sırayı alan Kars ve Konya temsilcileri, Yozgat dışında Bingöl, Elazığ ve Kütahya'da yapılan eleme müsabakalarında ilk ikiye giren takımların katılımı ile 3-5 Nisan tarihlerinde Ankara'da oynanacak final grubunda mücadele verecek. Final grubundan iki takım 2'inci lige terfi edecek. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya