VLC Player ChromeOS İçin Yayınlandı

VLC Player ChromeOS İçin Yayınlandı
Yayınlanma tarihi: 20 Aralık 2015, Pazar günü, saat: 10:02

Dünyanın en çok kullanılan video oynatıcılarından biri olan VLC Player, ChromeOS için yayınlandı. Şu anda Android, iOS, Windows, Linux ve OS X gibi işletim sistemlerinde, neredeyse bütün dosya formatlarını desteklediği için milyonlarda insan tarafından kullanılan uygulama, bundan böyle ChromeOS işletim sisteminde de yer alacak.

Şu ana kadar ChromeOS için VLC player uygulamasının gecikmesinin ardında, PPAPI, NaCL ve bazı Javascript uyarlamalarının olduğu ifade ediliyor. Bu durum Google'ın ChromeOS için yayınlandığı ARC (Android Runtime for Chrome) ile son buldu. ARC ile, Chromebook cihazları Android yazılımlarını çalıştırabilecek.

ARC sayesinde, VLC Player yazılımı, web tabanlı işletim sisteminde çalışır hale getirildi. ChromeOS için hazırlanan yazılım, güncel sürümlerde olduğu gibi ses/video formatlarını, altyazıları ve yayın akışlarını destekliyor. Buna ek olarak, oynatma listesi, hızlandırılmış gösterim, ekolayzır, ses/görüntü senkronizasyonu ve donanımsal ses/görüntü işleme özellikleri yer alıyor.

Etiketler: VLC   Player   ChromeOS   İçin   Yayınlandı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki