Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi

26. Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde gelir vergisinde en fazla vergi veren mükellef ödüllendirildi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:58

Yerköy Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yerköy Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Coşkun, Yozgat Defterdarı Abdurrahman Altındağ, Yerköy Vergi Dairesi Müdürü Hakan Albaklı, çok sayıda iş adamı ve daire Amirleri katıldı.

Yozgat Defterdarı Abdurrahman Altındağ yaptığı konuşmada verginin önemine değinerek, verilen vergilerle devletin vatandaşına yaptığı hizmetlerin gerçekleştirildiğini söyledi. Altındağ; "Ülke genelinde sağlık vergi bilincinin oluşturulması amacıyla her yıl vergi haftası kutlamaları yapılmakta ve ödül törenleri düzenlenmektedir. Bu sayede vergi bilinci topluma kazandırılmalı ve vergi ödemelerinin düzenli olarak yapılması hedeflenmektedir."dedi.

Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök’te ilçede faaliyetini sürdüren vergi rekortmenlerini tebrik ederek, "Her yıl düzenlenen vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yılda vergisini düzenli ödeyen ve vergi borcu bulunmayan Yerköylü iş adamlarına ödüller takdim edilmektedir. Bu yılda vergi borcu bulunmayan ve düzenli vergi ödeyen işadamlarımız vergi rekortmenleri ödülüne layık görüldü. Ben kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum. Yerköy Kaymakamı olarak teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından vergi rekortmenleri ödülü sahiplerine verilmesinin ardından yemek ikramında bulunuldu.

Orhan Ekinci

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki