Yozgat'ta vatandaşlardan tarafından devlet hastanelerine yapılan cihaz bağışları arttı. Çayıralan Devlet Hastanesine gurbetçi bir vatandaşımız tarafından diş üniti bağışı yapılırken, yine bir vatandaşımız Boğazlıyan Devlet Hastanesine diyaliz cihazı bağışı yaptı. 

Çayıralan Devlet Hastanesine Gurbetçi Vatandaşımız Diş Üniti Bağışladı
Çayıralan Devlet Hastanesine; Şerife Akdağ gurbetçi vatandaşımız yaklaşık 15 bin tutarında diş üniti bağışında bulundu. Akdağ; yaptığı açıklamada memleketi Çayıralan’a bir katkı bulunmak istediğini, gurbetten geldiklerinde kurum olarak hastaneye daha çok gittiklerinden, hastaneye bağış yapmanın uygun olduğunu söyledi. 

Bir Hayırsever Vatandaşımız da Boğazlıyan Devlet Hastanesine Diyaliz Cihazı Bağışladı
Kayseri’nin Felahiye ilçesi Kuruhüyük köyünden Hava Kılıç hayırsever vatandaşımız oğlu Okyay Kılıç anısına Boğazlıyan Devlet Hastanesine diyaliz cihazı bağışladı. Kılıç yaptığı açıklamada; yaptığı bağışın yerini bulduğunu, verdiği kararın isabetli olduğunu dile getirdi. 
Kılıç’a hastane yönetimi tarafından günün anısına plaket verildi. 

Hastanelere Bağış Arttı
Yozgat İli Kamu Hastaneleri  Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada 2016 yılında hastanelere yapılan bağışın artığını belirterek şunları söyledi; "Öncelikle bugüne kadar hastanelerimize bağışta bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Çayıralan’da gurbetçi vatandaşımız Şerife Akdağ Hanıma, Boğazlıyan’da Hava Kılıç Hanıma teşekkürü borç bilirim. Böylesine örnek davranışlar bizi duygulandırmış ve onurlandırmuştır. Birlik ve beraberliğe dair vatandaşlarımızdan verilen en güzel mesajlardan bir tanesi olmuştur bizim için. Allah’tan hayırlarını kabul etmesi dileklerimle, teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.