Vali Kemal Yurtnaç, bayramın 2’nci gününde de köyleri gezerek vatandaşlarla bayramlaşmaya devam ediyor. Bayram ziyaretleri için köylerine gelen vatandaşlar bayramı şenlik havasında kutluyor. Bunların bir örneği de Merkeze bağlı Karacalar Köyü ve Boğazlıyan İlçesine bağlı Poyrazlı Köyü’nde devam ettiriliyor.   
 
Yurtnaç Karacalar Köyü’nde Halkla Bayramlaştı
Vali Kemal Yurtnaç’ın ilk durağı Merkeze bağlı Karacalar Köyü oldu. Vali Yurtnaç, Karacalar Köyü Kültürel Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği 13’üncü Karacalar Yaz Şenliği’ne katılarak vatandaşlarla bayramlaştı.
 
Birlik ve beraberliğimizin en güzel örneklerinden olan bayramlarda köy kültürünü ve bayramlaşma kültürünü yaşatmak için her sene bayramın 2’inci günü köyde yaşayan ve köyden göç ederek başka yerlerde hayatını devam ettiren köylülerinde katılımıyla şenlik düzenleniyor. Şenlikte bir araya gelen köylüler, bayramlaşıp, aynı sofrada yemek yiyor, sohbet edip halaylar çekiyor.
 
Köylülerin köylerini unutmayıp, sahip çıkmalarına ve birlik beraberlik içerisinde bayramlaşmalarını memnuniyetle karşılayan Vali Kemal Yurtnaç, köylülerle teker teker bayramlaşarak Karaca köyü sakinlerini yalnız bırakmadı.  Vali Kemal Yurtnaç, “Memnuniyetle görüyorum ki köyünüze sahip çıkıyorsunuz. Göçün yaşandığı, köylerimizin boşaldığı bu ortamda sizlerin köylerinize bu şekilde sahip çıkmanız gayet memnuniyet verici bir durum. Sizleri tebrik ediyorum.  Böyle kalabalık ve köyüne sahip çıkan bir grubu da görmek gerçekten beni memnun etti. Bundan sonra Yozgat için birlikte çalışacağız, beraber olacağız. Ben de bölgenin insanıyım. Bundan sonra emeğimiz, alın terimiz, buranın ve diğer köylerimizin gelişmesi için olacak. Artık köylerimizde her türlü imkân var.  Devletimizin köylere, çiftçilere teşvikleri var. Köylerimiz boş kalmasın,  bu güzel yeri terk etmeyelim, terk etmek zorunda kalanlar da sizleri örnek alsınlar ve köylerini unutmayıp her fırsatta gelsinler” şeklinde konuştu.
 
Yozgat İçin Hep Birlikte Çalışacağız
Vali Yurtnaç her köy için ayrı çalışmalar yapacaklarını belirterek “Gitmediğimiz, eksikliğini gidermediğimiz köy kalmayacak” dedi. Vali Kemal Yurtnaç, “Yozgat’ta 564 köyümüz var ve biz bu köylerimizin hepsini teker teker ziyaret edip, eğitimden sağlığa, yollarından alt yapısına gözden geçirecek ve noksanlıkları ortadan kaldıracağız. Yozgat’ımızın bu dönemde önemli bir gücü var. Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Bey Yozgatlı. Yozgat’ın geçmiş 30 yılına baktığımızda, Türk siyasetinde gayet etkin yerlerde yetişmiş insanları var.  İnşallah bizim de burada bilgi birikimimizle, hareketliliğimizle Yozgat’a yapılan çalışmaları bir kat daha artıracağız. Sizlerden benim isteğim bizi yalnız bırakmayın, bizimle beraber olun. En önemlisi de burayı, köylerimizi terk etmeyin. Biz de bundan sonra sizler için hep birlikte koşturacağız. İnşallah Yozgat için hep birlikte çalışacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 2 gündür devam eden şenlik öğle namazının ardından verilen şükür yemeğiyle sona erdi.