Vali Kemal Yurtnaç, Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Yozgat Şubesi tarafından organize edilen “Gençlik Buluşmaları Kariyer Yolculuğu” programı çerçevesinde üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.
 
Hüzni Baba Konağında öğrencilerle bir ereye gelen Vali Yurtnaç, gençlere hayatları boyu yardımcı olacak tavsiyelerde bulundu.
 
MTTB’nin kuruluşunun Cumhuriyetin ilk yıllarına dayandığını hatırlatan Vali Yurtnaç, “Vakıflar, dernekler, bu tür sivil toplum kuruluşları toplum için önemli. Sizin gibi gençlerin de bu tür bir oluşumun parçası olması önemli bir şey. Okuldaki başarılarınızın yanına milli ve manevi duygularınızı da pekiştirirseniz vatana ve millete hayırlı bireyler olursunuz. Sadece eğitim tek başına bir işe yaramaz. Bunun yanında geçmişinizi bilmeniz lazım. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanız lazım” dedi.
 
Geçmişini bilen, manevi değerlerimizi benimseyen nesiller yetiştirmek için okullarda çalışmalara başladıklarını hatırlatan Vali Yurtnaç, “Geçtiğimiz seneyi Necip Fazıl Yılı olarak belirledik. Üstadın adına sempozyumlar ve çeşitli etkinlikler yaptık. Okullarımızda Üstadın Çile ve Çöle İnen Nur kitaplarını okuttuk. Sizlerde en azından günde 1-2 sayfa kitap okuyun. Okuma alışkanlığı edinin. Duygusal zekanız ile entelektüel zekanız örtüşürse mükemmel bir insan olursunuz. Vatanınıza, milletinize faydalı, geçmişini bilen, tarihine sahip çıkan insanlar olarak ülkemize faydalı olursunuz” diye konuştu.
 
Sosyal ve iş hayatında başarılı olabilmek için gençlere tavsiyelerde bulunan Vali Yurtnaç daha sonra öğrencilerin sorunlarını dinleyerek Yozgat’a okumaya gelen her öğrencinin kendilerinin misafiri olduğunu, her türlü sıkıntılarında onların yanında olacaklarını sözlerine ekledi.