Vali Kemal Yurtnaç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Yozgat’ta görev yapan yerel gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.
 
Kahvaltı sonrası günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Yurtnaç, yapıcı eleştirilerin idareye kuvvet kattığını belirterek, “Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyorum. Aynı zamanda 10 Ocak İdareciler Günü. Aynı günü paylaşıyoruz. Çalışma hayatında da aynı saatleri paylaşıyoruz. Tabi sizler farklı taraftan bakıyorsunuz olaylara, biz farklı taraftan bakıyoruz. Bir şehir veya bir ülkede basın ifade hürriyeti demokraside olmazsa olmaz şeyler. Bunları desteklemek ve güçlendirmek lazım. Bunların desteklenip büyütülmesi lazım ki toplumda dengeler yerini bulsun. Bu maksatla basının yaptığı bu çalışmalarda önemli. Biz bir şeyler yapıyoruz. İcraatlar yapıyoruz. İcraatların olumlu olumsuz taraflarını görmek sizlerin de yaptığı bir destektir aslında. İdarenin doğru yaptığı şeyler tabi ki de takdir edilecek övülecek. Yapıcı eleştirilerle sizin bize kuvvet vermenizle, destek vermenizle daha güzeli daha iyiyi birlikte arar buluruz" diye konuştu.
 
YOZGAT’TA BİR TELEVİZYON KANALI ŞART
Vali Yurtnaç, Yozgat'ta televizyon kurulması için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade ederek, “Bu şehirde televizyonun olmamasına rağmen, gazetecilerin çok iyi ve kuvvetli olduğunu görüyor ve inanıyorum. Kalem tutan insanlar, eleştiri yapan yazarlar güzel şeyler yazıyorlar. Yapılanları gözden geçiren, idareyi sallayan, idarenin kendisine çeki düzen vermesini sağlayan bir yapıdır basın. Biz Yozgat’ta kurulacak olan bir televizyon kanalına idare olarak hazırız. Kayseri'ye Sivas'a Oran Kalkınma Ajansı toplantılarına gidiyorum. Bakıyorum üç tane televizyon kanalı var. Ticaret cesaretten ibarettir. Kimse zarar etmek için bir işe girmez. Ortak bir çaba ile televizyonu kurmamız gerekiyor. Yozgat’ta ki girişimciler bir araya gelerek bunu başarabilirler. Bir ilde televizyon olduğu zaman, bürokratlar da kendine dikkat eder. Bu şehirde basına malzeme var. Yozgat’ta bir televizyon kanalını hayata geçirelim. Herkes taşın altına elini koysun. Bu televizyon hepimizin işine yarayacak" ifadelerini kullandı.