Vali Yazıcı'dan Çanakkale Mesajı

Çanakkale Deniz Zaferi, Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır.
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2015, Salı günü, saat: 18:30

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı 18 Mart, Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Yazıcı mesajında şunları kaydetti "Müslüman Türk Milletinin geçmişinde önemli bir yeri olan, 18 Mart 1915 tarihinde kazanılan, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılını canımızdan aziz bildiğimiz kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimize ithaf edilen "Şehitler Günü'nü" idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.
Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır.
Çanakkale Savaşları, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir.
Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden,  Yahya Kemal’in“Galip et çünkü bu son ordusudur İslam’ın” dediği, Osmanlının son ordusunda siper alan, mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor manevi huzurlarında saygıyla tazim ediyorum."

 

Etiketler: yozgat   vali   abdulkadir yazıcı   çanakkale   zafer  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki