Yozgat Valisi Kadir Çakır, bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Sorgun ilçesine gitti. Sorgun Kaymakamlığı ve Sorgun Belediyesi'ni ziyaret eden Vali Kadir Çakır, Kaymakam Mustafa Altıpınar ve Belediye Başkanı Murat Gürbüz’den ilçe ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Vali Çakır, kaymakamlık ve belediye ziyaretinin ardından, Şehit Hamza Uludağ Anaokulu'na geçerek minik öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle uzun uzun sohbet eden Vali Çakır, öğrencilere nasihatlerde bulundu.
 
Sorgun Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden Vali Çakır, açılan kurslar ve yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Vali Çakır, Sorgun Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi'nde incelemelerde bulundu. Okulda yeni açılan laboratuvarları ve sınıfları gezen Vali Çakır, okulun pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek sohbet edip derslerinde başarılar diledi.
 
Sorgun İlçesi'nin en önemli yer altı kaynaklarından biri olan Jeotermal Su Tesisi'nde incelemede bulunan Vali Kadir Çakır, evlerin ısınma sisteminde kullanılan sıcak su ve tesis hakkında bilgi aldı.
 
Vali Kadir Çakır, son olarak ilçede jeotermal sıcak su ile topraksız domates üretimi yapılan seraları gezerek incelemede bulundu.