Vakıf, 12 bin ton kömür dağıtacak

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 12 bin ton kömür dağıtılacağını açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 11 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 09:26

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 12 bin ton kömür dağıtılacağını açıkladı.

Kaymakam Arslantaş gazetecilere yaptığı açıklamada, 2015 yılında ilçeye tahsis edilen 6 bin ton kömür dağıtımının Yeni Çeltek Kömür İşletmelerinde devam ettiğini, dar gelirli ailelerin daha önce kendilerine başvuruda bulunduklarını, bu başvuruların değerlendirilmesinin ardından kömür dağıtımı yaptıklarını ifade etti.

Arslantaş, “İlk etapta tahsisatı yapılan 6 bin ton kömürün dağıtımını yapacağız. Bu yıl 6 bin aileye 2 bin 250 şer kilo civarında kömür yardımı yapılacak. Elimizdeki 6 bin tonun bitmesinin ardından ikinci bir 6 bin ton kömür daha dağıtacağız. İhtiyaç sahibi aileler vakfımıza gelerek buradan kömür fişlerini alıp, daha sonra kendileri temin ettikleri araçlarla Yeni Çeltek Kömür Ocağı’na giderek, adlarına tahsis edilen 2 bin 250 kilo kömürü evlerine götürebilirler” dedi. (sorgun postası)

Etiketler: sorgun   kömür   vakıf  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki