Bozok Üniversitesi, Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesindeki Uyku Kliniği, Uyku Derneği tarafından denetlenerek ülkemizde akredite edilen 35. Klinik oldu.

Uyku Bozuklukları Merkezlerinde hasta bakımını güvenceye almak, iyileştirmek, ülke çapında ve Avrupa’daki merkezlerle standardizasyonu sağlamak amacıyla Uykuder tarafından gerçekleştirilen denetlemeler sonucunda geçerli not alan Uyku Kliniğini uzman hekimlere sertifikasyon eğitimi verme özelliği kazandı.

Uyku Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karadağ uykunun toplam 85 farklı hastalığı olduğunu, Bozok Üniversitesi Uyku Kliniği'nde 85 hastalığın tümüne tanı koyabilecek ve tedavi edebilecek yetkinlikte olduğunun altını çizerek akreditasyon işlemi ile bunların tescil edilmiş olduğunu sözlerine ekledi.

Bozok Üniversitesi, Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Çiftçi ise sadece belirli standartları taşıyan kliniklerin tescillenerek akredite edildiği bilgisini vererek ülkemizde bu standarttı sağlayan 35. Uyku kliniği olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.