Uygulamalı Kreşi ve Anaokuluna Kayıtlar Başladı

Bozok Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle hizmete açılan Uygulama Kreşi ve Anaokulu, ikinci dönem eğitim öğretim yılı için öğrenci kayıtlarına başladı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:06

Bozok Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle hizmete açılan Uygulama Kreşi ve Anaokulu, 9 Şubat 2015 tarihinde başlayacak ikinci dönem eğitim öğretim yılı için öğrenci kayıtlarına başladı.

Son derece modern, çağın gerektirdiği tüm alt yapı eğitim olanakları ile donatılan Uygulamalı Anaokulu ve Kreşin yöneticisi Maşide Gürcü, Bozok Üniversitesi Uygulamalı Anaokulu ve Kreşinde uygulanan eğitim programı çocuk merkezli, oyun temelli, keşfederek öğrenme öncelikli ve aile eğitimi ile katılımı önem veren bir misyonla görev yapacağını söyledi.

Eğitim uygulamalarının çocukların yaş ve gelişim seviyelerine uygun olarak hedeflendiğini belirten Gürcü, “Amacımız çocukları okul ortamına adapte edip sosyal yaşam becerilerini vererek topluma uyum sağlamaktır. Daha sonra seviyelerine göre başarı düzeyini baz alan faaliyetler uygulamaktır. Programımız çocukların gelişim düzeylerine ve özelliklerine dayanmakta ve bu saye de tüm gelişim alanlarının geliştirilmesini ön görmektedir. Psikomotor, sosyal, duygusal, dil ve bilişsel gelişim alanlarını en üst düzeye çıkarmak hedeflerimiz arasında ilk sıralarda yer almaktadır” dedi.

Bozok Üniversitesi Uygulamalı Anaokulu ve Kreşinde bir yönetici, 2 öğretmen , 1 yardımcı öğretmen ve 1 personel ile hizmet vereceğini ifaden eden Gürcü, “Modern şekilde dizayn edilmiş sınıflar, oyun odası ve yemekhaneye sahip kreşte, çocukların sabah 08:00’den akşam 17:00’ e kadar güvenli bir şekilde eğlenirken öğrenmelerine yardımcı olacak faaliyetler düzenleneceğini, drama, Jimnastik, Halk Oyunları, Değerler Eğitimi ve İngilizce eğitimi gibi etkinliklerin yer alacağı branş dersleri planlanmaktadır” dedi. Kreşe 36-72 ay arası çocukların kayıtları yaptıracağını vurgulayan kreş yöneticisi Maşide Gürcü, kreşte yarı zamanlı eğitim ücreti 80 tam zamanlı eğitim ücretinin ise 240 TL olduğunu, öğrencilere sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verildiğini ifade etti. Bozok Üniversitesi personelinin çocukları Kreş ve Anaokuluna öncelikli olarak kabul edildiğine dikkat çeken Gürcü, “Kreş ve Anaokulunun kapasitesinde boşluk bulunması durumunda üniversite dışından, çocuklar da kabul edileceğini, 9 Şubat 2015 tarihinde başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesi öğrenci kayıtlarının başlamıştır. Tüm velilerimizi kreşimizi ziyaret etmeleri için davet ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki