Uygulamalı Fen Eğitimi

Ergin ilkokulu öğrencileri Fen Bilimleri derslerinin sevilerek daha kalıcı ve anlaşılır olabilmesi için uygulamalı olarak öğreniyor.
Yayınlanma tarihi: 14 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 09:10

Yozgat Özel Ergin Koleji'nde “Elektriğin Hayatımızda ki Yeri” konusunu öğrenen 3-A sınıf öğrencileri dersin daha kalıcı ve anlaşılır olabilmesi için uygulamalı öğreniyor. Sınıf öğretmeni Seyfettin Tok yaptığı açıklamada; "Fen Bilimleri dersindeki Hayatımızdaki elektrik ve elektrik kaynakları konusunun daha iyi anlaşılması amacıyla otomobillerde bulunan elektrik sistemi ve bu sistemin işleyişi noktasında akülerin görevlerini uygulamalı olarak otomobildeki düzeneği öğrencilerle birlikte inceleyerek konuyu daha iyi kavramalarını amaçladık” dedi.

Özel Ergin Okul Müdürü Oğuz Köker ise, "Okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra öğrencilerimize ders esnasında konuyu uygulamalı olarak göstererek bilinç altlarına daha iyi işlemesini sağlayıp, ders başarısını artırmaya çalışıyoruz. 3-A sınıf öğretmenimizde bu minvalde yaptığı çalışma için ben teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler: özel ergin   kolej  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki