Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ve Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen "Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvaları" devam ediyor. 

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Durak Tekgül’ün yönettiği ve Yozgat merkezde bulunan tüm ilkokulların katılımıyla, mendil kapmaca, yakan top gibi oyunların oynandığı karşılaşmalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonunda gerçekleştiriliyor. 

Unutulmaya yüz tutulan çocuk oyunlarını yeniden gündeme taşımak amacıyla turnuva projesini hayata geçirdiklerini ifade eden, Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Hayati Şahbaz; "Çocukluğumuzun oyunlarını yeniden canlandırmak için Gençlik ve Spor Bakanlığının yapmış olduğu projeyi biz de Yozgat’ta Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleşmiş bulunuyoruz. Yozgat merkezde bulunun ilkokullarımızda ön seçmelerden sonra turnuvalara katılacak öğrenciler seçilmiş olup, turnuvaya katılan öğrenci sayımız 900 oldu. Her sene bu projeyi hayata geçirerek çocuklarımızı unutulmaya yüz tutan oyunları hatırlatmak, spora özendirmek için yapmayı hedeflemekteyiz. İlçelerde ki okullarımızda da projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.