Üniversiteli Hackerlar ABD'de Yarıştı

California Üniversitesi tarafından düzenlenen 'LA Hacks' yarışmasında ABD'nin genç hackerları büyük ödül için mücadele etti.
Yayınlanma tarihi: 09 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 01:21

California Üniversitesi tarafından düzenlenen 'LA Hacks' yarışmasında ABD'nin genç hackerları büyük ödül için mücadele etti.California Üniversitesi (UCLA) öğrencileri tarafından organize edilen yarışmada genç bilişimciler, 36 saat gibi kısa bir sürede tamamlamak şartıyla uzmanlardan oluşan jüriyi etkileyebilecek bir proje ortaya koymak için ter döktü.

BİN 500 ÖĞRENCİ YARIŞTI

Microsoft ve IBM gibi önde gelen firmaların sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada, California'nın farklı şehirlerinden gelen yaklaşık bin 500 öğrenci, UCLA'da kamp yaparak hayallerindeki projeyi hazırladı.Yarışmanın organizatörlerinden Drew Glicker, yarışmanın amacının, genç bilişimcileri sektörün önde gelen firmalarıyla buluştururken kısa zamanda etkili projeleri hayata geçirme yeteneklerini geliştirmek ve ödüllerle öğrencileri teşvik etmek olduğunu belirtti.

BEYİN GÜCÜYLE ÇALIŞAN MERCEDESUCLA

Pauley Pavilion'da katılımcıların kamp tulumlarıyla üniversite koridorlarında uykusuz ve yorucu bir gece geçirmesinin ardından yapılan değerlendirmede, jüri en iyi proje ödülünü Mark Estefanos and Nilay Modi tarafından geliştirilen 'Beyin Gücüyle Çalışan Mercedes' projesine verdi.

DÜNYANIN İLK KUMANDASIZ ROBOTU

Yarışmada, "Yatırıma Layık Proje" ödülünü ise Avi Varshney, Simerjit Dhaliwal, Kevin Robertson ve Max Gong tarafından geliştirilen ve hiçbir cihaz kullanmadan tamamıyla vücut hareketleriyle kontrol edilen dünyanın ilk kumandasız robotu "ShadowBot" projesi aldı.

20 BİN DOLARIN ÜZERİNDE ÖDÜL

Birinci olan projeye 5000 dolar para ödülü ve Seul'de düzenlenecek Global Hackathon'a katılma hakkı verilirken yarışmada toplam 20 bin doların üzerinde ödül dağıtıldı.

ensonhaber.com

Etiketler: Üniversiteli   Hackerlar   ABD'de   Yarıştı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki