Umre kayıtları başladı

2015-2016 yılı için düzenlenen umre kayıtları başladı. Bu dönem düzenlenen umre seferleri süresine göre değişiklik yapılarak arttırıldı.
Yayınlanma tarihi: 28 Kasım 2015, Cumartesi günü, saat: 09:29

Bu yıl umreye gidecekler kaç gün süreyle kalacakları konusunda 4 farklı sürelerde başvuru yapabilecekler. 12-14-20-24 gün süreli umre içinde her sınıfa uygun fiyatlar bulunuyor.

Yozgat İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu, “Vatandaşlar-dan gelen talepler üzerine kapsamlı bir umre programı hazırlandı. Umre kayıtlarımız bu hafta itibariyle başladı. Diyanet İşleri Başkanlığımız konaklama tiplerine göre 12, 14, 20 ve 24 günlük umre programı düzenliyor. Geçen yıl ilçemizden 70 kişi umreye gitmişti. Bu yıl daha fazlasının olmasını bekliyoruz. Program türlerine göre fiyatlar Bin 100 dolardan başlayıp umre tipi ve süresine göre Bin 980 dolara kadar fiyat çeşitlilikleri var. 2016 yılı Ramazan umre programı daha sonra ilan edilecek” dedi.

Öğretmen, öğrenci ve veliler için özel yarıyıl tatili umre programları hakkında da bilgi veren Eroğlu öğretmen, öğrenci ve veliler için 11 günlük yarıyıl tatili umre programı düzenlenecek. Bu programda en düşük ücret 980 dolar, en yüksek ücret de Bin 260 dolar olarak belirlendi” diye konuştu.

Umreye gitmek isteyen vatandaşların gitmek istedikleri tur ve umre tipine göre belirlenen ücreti anlaşmalı bankalara peşin olarak yatırdıktan sonra en yakın il veya ilçe müftülüklerine başvurularını yapabileceklerini aktaran Müftü Eroğlu, “Başvurular yapıldıktan sonra eğitim seminerleri de 5 Aralık 2015 ile 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında belirli günlerde düzenlenecektir. Bu seminerlere Acenteler ile gidecek olanlarda gelebilmektedir” diye konuştu.

Etiketler: süleyman eroğlu   ümre   hac  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki