Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı münasebetiyle tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yozgat'ta coşkuyla kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 23 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 11:55

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan, diğer protokol mensupları ile bbirlikte vatandaşlar ve çocukların katılımıyla düzenlenen programla Bozok Kapalı Spor Salonunda icra edildi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, günün anlam ve önemini belirtir bir konuşma yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Kuş konuşmasında, Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan  ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95’inci yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla,  bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşku ile kutladığımızı ifade ederek" Sevinç ve gururla kutladığımız 23 Nisanlar, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenimizi gösterdiğimiz ve onlar bunu yaşattığımız günler olmalıdır. Gözümüzden esirgediğimiz yavrularımızı, geçmişle olan bağını koparmadan geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak, onarlın bu memleketin değerli birer ferdi olduklarını hissettirmek zorundayız "dedi.
 
Tören Coşku ile Kutlandı
Törende "Mutluluk Işığı Çocuklar" adlı şiiri Ezgi Avcı isimli öğrenci," Gençlik Türküsü Adlı" şiiri ise Elif Yıldırım isimli öğrenci okudu. Birbirinden coşkulu okunan şiirlerin ardından öğrenciler hazırladıkları Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu konulu skeci sahnelediler.
Erdoğan Akdağ Ortaokulu ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencilerinin birlikte hazırladığı folklor gösterisi sonrasında Sakarya İlkokulunun hazırladığı ay yıldızlı koreografi  önünde İlayda Akça ve Şevval Çanak tarafından "Bayrak" isimli şiir okundu.
 
Erdoğan Akdağ Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Kafkas oyunları gösteri ile son bulan kutlamalarda Vali Abdulkadir Yazıcı törenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve diğer görevlilere teşekkür etti.

 

Etiketler: 23 nisan   ulusal   egemenlik   çocuk   bayram   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki