Ulu Önder Atatürk, Sorgun'da Törenle Anıldı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 77. Yılında tüm yurtta olduğu gibi Sorgun ilçesinde de törenlerle anıldı.
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2015, Salı günü, saat: 11:51

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 77. Yılında tüm yurtta olduğu gibi Sorgun ilçesinde de törenlerle anıldı. Tören, Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenklerin sunulması ile başladı. Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı Binbaşı Metin Gezer ve Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in Atatürk büstüne çelenkleri sunmasının ardından iki dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. 

Hükümet Konağı’nın önündeki törenin ardından program Atatürk İlk/Ortaokulu salonunda devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan salon programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdürü Tuncay Macit yaptı. Atatürk’ün hayatının anlatıldığı programda, öğrencilerin şiir okumasının ardından tören sona erdi.

Törenlere Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı Binbaşı Metin Gezer , Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, daire müdürleri, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki