Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı yeni hizmet binası, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından açıldı. 

Açılışa Ülkü Ocakları Genel Başkan'ı Olcay Kılavuz'un yanısıra, Genel Başkan yardımcısı Selim Gümüş, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkan'ı Aytaç Gezici, Ülkü Ocakları Yozgat İl Başlanı Duran Küçükduman, Yozgat MHP İl Başkanı Ethem Sedef, Yozgat Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, ilçe başkanları, Yozgat MHP Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, Yozgat Makine Mühendisleri Odası Başkan'ı Tahir Demirel, Kamusen temsilcileri ile birlikte çok sayıda katılım oldu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, açılışta yaptığı konuşmada, "Ülkü Ocakları alimler tekkesi kadar kutsal, peygamber ocağı kadar mübarek, asker ocağı kadar disiplinli ve şuurlu insanları yetiştiği kutlu mekanlardır. Ülkü ocakları sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük gençlik teşkilatıdır. Şehitlerimizin her biri anadan yardan, serden geçerek vatanımızın milletimizin huzuru için, bekası için geleceği ve kurtuluşu için şehadet şerbeti içmiştir. Bizler de ülkücülüğümüzü tertemiz bir şekilde layıkıyla yaşayıp hem gençliğe hem de millete hayırlı hizmetler yapmamız gerekir. Ülkücülüğü sadece sloganla, bozkurt yapmayla bizler yaşamayız. Biz ülkücülüğü namusumuz kabul ederiz ve beşikten mezara kadar adam gibi yaşarız." dedi

Memleketimiz tabir yerinde ise ateş çemberi ile cephe çevre sarılmış kuşatılmış durumda olduğunu söyleyen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Her gün şehit haberleri ve patlamalarla yüreğimiz yanıyor. Böyle bir Türkiye’nin içerisinde bize her zamankinden daha fazla gayretli bir şekilde mücadele etmek düşer. Nasıl huzurlu olabiliriz, nasıl mutlu olabiliriz. Ülkemiz böyle bir cinnetler ve olaylarla karşı karşıya kalırken biz daha fazla hizmet etmek zorundayız. Onun için biz milletimiz için yaşayan insanlarız. Sadece kendisi için yaşayan insanlar değiliz. Eğer ki milletimiz mutsuzsa bizde mutsuzuz. Bizim mutluluğumuz milletimiz ile mümkündür. Bugün baktığımızda Türkiye’nin hali içler acısıdır. Her gün şehit haberleri alıyoruz. Tazecik bebekler, beşikte yetim kalıyorlar. Eli kınalı gelinler eşsiz kalıyorlar. Analar babalar evlatsız kalıyorlar. Baktığınız da anaların babaların feryadı arşı titretiyor. Hala birileri takiye yaptı diyor. Hala birileri milletimizi aldatmaya çalışıyor.” şeklinde konuştu.

7 Haziran'dan şu ana kadar 320’nin üzerinde asker ve polisin şehit olduğunu kaydeden Kılavuz, sözlerini şöyle tamamladı: “Bırakın milletimiz aldatmayı, bırakın milletimizi kandırmayı. Milli birlik, kardeşlik dediniz, çözüm süreci, barış süreci açılım saçılım dediniz, memleketi uçurumun kenarına değil uçurumun içine düşürdük. Nefes alamıyor milletimiz, ağzının tadı kalmamış. Daha hala kalkıp da ülkemizde istikrar var, güven var çalışılıyor güzel şeyler oluyor diyerekten utanç verici söylemlerden kaçınılması gerekiyor. Suriye’nin sınırından neredeyse Cizre’ye Silopi’ye ve Sur’a kadar yerin altından tünel açılmış traktörler geçiyor diyorlar."

Açılış konuşmalarının ardından dualar ve kurban kesimi ile birlikte Yozgat Ülkü Ocakları'nın yeni hizmet binası açıldı.