Ülkü Ocaklarından Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından, Bayırbucak Türkmenleri için, "Türkmen Eline Türkün Elini Uzat" adlı bir yardım kampanyası başlatıldı.
Yayınlanma tarihi: 07 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 09:19

Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından, Bayırbucak Türkmenleri için, "Türkmen Eline Türk'ün Elini Uzat" adlı bir yardım kampanyası başlatıldı. Hayırseverlerden temin edilecek elbise, palto, mont, gıda, bakliyat, un, su, çocuk bezi, çocuk ayakkabısı ve çocuk giyiminden oluşacak malzemeler, Bayırbucak Türkmenlerine götürülecek.

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, yaptığı açıklamada Bayırbucak Türkmenlerine karşı başlatılan zulme kimsenin duyarsız kalmaması gerektiğini söyledi. 

Küçükduman, "Bayırbucak'ta Türkmen kardeşlerimiz zor günler yaşıyor. Bizlerin imkanlarımız doğrultusunda onlara yardım elini uzatmamız gerekir. Rusya ve Esed rejiminin beraberinde getirdiği büyük zulme kayıtsız kalmak istemeyen herkesi kampanyamıza davet ediyoruz. Kampanyamıza destek olmak isteyen vatandaşlarımız, Yozgat Ülkü Ocakları'na bireysel olarak veya telefon irtibat numaralarımızla başvurarak, nakdi destek ve hazır gıda şeklinde yardımda bulunabilirler. Saldırılar nedeniyle Türkmen kardeşlerimiz, vatanlarını terketmek zorunda bırakıldı. Türkmenlere yaşatılan bu acılar ve saldırılar birer insanlık suçudur ve halen insanlık suçu işleniyor. Bu bağlamda ortaya çıkan ihtiyaçların karşılanması için Yozgat Ülkü Ocakları olarak, 10 gün devam edecek kampanyamıza herkesin imkanları ölçüsünde destek olmasını bekliyoruz.” dedi.

Küçükduman kampanyaya destek olacak vatandaşların, yardımlarını Belediye Caddesi, Doğuş Sokak, hükümet konağı arkasındaki Gimat yanında bulunan yardım toplama merkezine getirmesini istedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki