Ülkü Ocakları Sergisi Açıldı

Yozgat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Cumhuriyet Alanı’nda ülkücü şehitlerin tablolarının bulunduğu ahşap yakma sanatıyla hazırlanmış resim sergisi açıldı. Açılışa Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’da katıldı.
Yayınlanma tarihi: 14 Nisan 2015, Salı günü, saat: 09:14

Ülkü Ocakları, Uğur Öztürk tarafından hazırlanmış olan ve ahşap yakma sanatının kullanıldığı, ülkücü şehitlerin tablolarından oluşan resim sergisi açtı. Cumhuriyet Alanı’nda açılan sergiye Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, MHP İl Başkanı Ethem Sedef, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, Avukat Ruhi Bacanlı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Serginin açılışını yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz, sergide yer alan eserleri tek tek inceledi. 

Açılışın ardından konuşan Kılavuz, Yozgat Ülkü Ocakları’nın hazırlamış olduğu sergiye emek veren tüm ülkücülere yürekten teşekkür ettiğini söyledi. Olcay Kılavuz, “Bugün Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak Yozgat ilinde bulunmaktan son derece mutluyum. Yozgat Ülkü Ocakları İl Teşkilatının hazırlamış olduğu şehitlerimize özel program vesilesiyle sergi açılışı gerçekleştirdik. Bu dava uğruna şehit düşmüş ağabeylerimizi, kardeşlerimizi bu vesile ile bir kez daha andık. Ülkücü şehitler ilahi bir misyonun temsilcileri olarak din adına, vatan adına, devlet adına, bayrak adına sadet şerbeti içmiş bizim nazarımızda evliya gibi yaşantı içerisinde olan Allah dostu büyüklerimizdir” diye konuştu. 

Ülkücü şehitlerin en büyük emanetinin Ülkü Ocakları olduğunu da vurgulayan Olcay Kılavuz, “İdamlık şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu ailesine yazmış olduğu mektubun son kısmında Mustafalar ölür Allah davası ölmez, kellemi verdiğim bu yolda zafer yakındır. Zafer Allah’a inananlardır ifadesini belirtiyor. 

Yine başka bir şehidimiz Fikri Arıkan 26 Aralık 1982’de şaadet şerbeti içmiştir. İnsanlar der mahiyetinde Allah’ın huzurun abdestli gitmek için günler öncesinden aç kalmıştır. Sebebine gelince idam edildikten sonra yediklerini çıkarmamak için Allah huzuruna temiz çıkmak için böyle bir şey yapıyor.Burada aklımıza gelen öncelikle şudur hepsi Allah davası adına, millet sevdası adına şehadete ermişlerdir. Dolayısıyla şehitlerimizin bırakmış olduğu bu kutlu emaneti maneviyatı büyük olan davayı canımızdan, başımızdan daha önemli olan davayı şehitlerimizin namusu olan bizlere bırakmış olduğu emaneti en iyi şekilde koruyacağız” şeklinde konuştu. 

Türk Devleti’nin ebed-müddet var olması için ülkücülerin şehit vermeye devam ettiğini dile getiren Kılavuz, ülkücü şehit Cengiz Akyıldız ve Fırat Çakıroğlu’nun şehit edilmesinde vebalin AKP iktidarında olduğunu savundu. Olcay Kılavuz, “ PKK’nın üniversitelerde çadırlar kurmasına, kimlik kontrolü yapmasına ve silahlanmasına müsaade eden iktidarın sayesinde Cengiz Akyıldız abimiz ve son olarak Fırat Çakıroğlu kardeşimizde şehadet şerbetini içmiştir. Cümle alem bilmelidir ki biz olduğumuz sürece bu vatan bölünmeyecek, ezan dinmeyecek ve bayrak inmeyecektir” diyerek açıklamasını noktaladı. Olcay Kılavuz daha sonra ise ilçelere hareket ederek ilçelerdeki Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki