Üçüncü Bireysel Gelişim Günleri Düzenlendi

Bozok Üniversitesi, Sağlık Yüksekokulu ve Öğrenci Hemşireler Derneği (ÖHDER) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Bireysel Gelişim Günleri ” konulu sempozyum Bozok üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 08 Mart 2015, Pazar günü, saat: 06:55

6-8 Mart tarihleri arasında toplamda üç gün süren sempozyum da “Hemşirelikte Liderlik ve Yenilikçi Yaklaşımlar, Hemşirelerin Yurtdışında Çalışma ve Eğitim Fırsatları, Hemşirelikte Uzmanlaşma, Hemşirelikte Standardizasyon, Hastane ve Yönetim Birimleri” konularının irdelendiği beş farklı konferans düzenlendi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve “Hemşirelikte Kariyer Planlaması” temasının işlendiği sempozyumda hemşire adaylarına, hemşirelerin bireysel gelişimlerine yönelik “Kişisel Gelişimde Önemli Kavramlar ve Beceriler Kursu” ile  “Avrupa Birliği Gençlik Projeleri Hazırlama Kursu” verildi. Kurslarda başarı gösteren kursiyerlere katılım belgeleri takdim edildi.

Bozok Üniversitesi, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Karacabey, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Şahingöz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fevzi Polat, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat, Üniversite Genel Sekreteri Erol Sorucu, Öğrenci Hemşireler Derneği (ÖHDER)  Başkanı İbrahim Kavaslar ile Hacettepe, Ege, Selçuk, Erciyes, Celal Bayar üniversitelerinin de içinde yer aldığı toplamda 24 üniversiteden gelen çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Mustafa Koç tarafından sunulan keman dinletisi ve üniversitenin tanıtım filminin yer aldığı sinevizyon gösterileri ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat “Bireysel Gelişim Günleri” sempozyumunun tamamen hemşirelik öğrencilerinin bir başarısı olduğunun altını çizerek, mesleki dayanışma ve örgütlenme konusunda hemşirelik öğrencilerinin ve destekçi akademisyen hocalarının göstermiş oldukları duyarlılık ve hassasiyeti bir kez daha fazlasıyla ispatladıklarını sözlerine ekledi. Polat konuşmasının devamında “sempozyumun gerçekleştirilmesinde emek veren başta Öğrenci Hemşireler Derneği (ÖHDER)  Başkanı İbrahim Kavaslar, bu öğrencilerimize her daim rehberlik eden Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinden değerli hocalarımız başta Prof. Dr. Aynur Esen hocamıza, yine Türkiye’nin birçok ilinden gelerek bilimsel programımıza katkı veren değerli meslektaşlarım ve akademisyenlerimize, olağanüstü destek ve çabalarını esirgemeyen Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Selda Yüzer’e, ve  Bozok Üniversitesi’nde bu sempozyumun düzenlemesinde hiçbir desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Öğrenci Hemşireler Derneği (ÖHDER)  Başkanı Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencisi İbrahim Kavaslar Türkiye’de öğrenci hemşireleri temsil eden tek resmi kurum olma ayrıcalığına sahip olduklarını belirterek ulusal ve geleneksel hale getirilen “Bireysel Gelişim Günlerinin” üçüncüsünü Bozok Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirmiş olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda “Bireysel Gelişim Günleri” sempozyumunun onursal başkanı Prof. Dr. Aynur Esen konuşmasında amatör bir ruhla profesyonel geliştirilmiş bir öğrenci etkinliğinde paydaş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek profesyonel her mesleğin öğrenciyken şekilleneceğinin altını çizdi. Ağaç yaşken eğilir, hemşire öğrenciyken doğrulur felsefesiyle ÖHDER’in kurulduğunu belirten Esen, “bu güzide çatı altında toplanan tüm öğrenci ve meslektaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Prof. Dr. Aynur Esen konuşmasının devamında iki kez İzmir’de yapılmış olan Bireysel Gelişim Günleri’nin üçüncüsünün Bozok Üniversitesi bünyesinde ve en doğru yerde yapıldığına dikkat çekerek Orta Anadolu’nun merkezi Yozgat’ta bilimsel bir etkinlikte olmaktan kıvanç duyduğunu sözlerine ekledi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar konuşmasında hemşirelik mesleğinin insan merkezli bir meslek olduğuna vurgu yaparak meslekteki başarı anahtarının insan sevgisi olduğunu sözlerine ekledi. Rektör Uçar Yunus Emre, Hacı Bektaşi Veli, Mevlana, Hacı Bayram Veli gibi çok büyük zatların hamuru ile yoğrulmuş bu topraklarda sevgi üzerine kurulu her mesleğin başarı ve saygınlığı beraberinde getirdiğinin altını çizerek “ben değil biz varız ilkesiyle kurulan Öğrenci Hemşireler Derneği’nin yine bu amaç doğrultusunda hizmet verdiğini sözlerine ekledi.

Sağlık Yüksekokulunun sağlık alanında eğitim veren en eski yüksekokul olduğuna değinen Rektör Uçar, “9 yıllık bir üniversite olsak ta 18 yıllık köklü bir hemşirelik eğitimi vermekteyiz” dedi. Sağlık Yüksekokulunu Sağlık Birimleri Fakültesine dönüştürme gibi planlarının olduğunu belirten Rektör Uçar, Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Bozok Üniversitesi sağlık alanında değerinize değer katma adına gelişimini hızla sürdürüyor” ifadelerini kullandı. Rektör Uçar konuşmasının sonunda Bozok Üniversitesi olarak böyle bilimsel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sempozyumda emeği geçen  Üniversite Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat’a, Öğrenci Hemşireler Derneği Başkanı İbrahim Kavaklar’a ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aynur Esen’e plaket takdim etti.

Bireysel Gelişim Günleri kapsamında Öğrenci Hemşireler Derneği (ÖHDER)  tarafınca organize edilen “Öğrenci Hemşire Olmak” konulu kısa film yarışması düzenlendi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Yüksekokulu, Bozok Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Akdeniz Üniversitesi Antalya Sağlık Yüksekokulu öğrencileri tarafından hazırlanan kısa filmler izleyenlerin beğenisine sunuldu. Katılımcı öğrencilerin oylarıyla belirlenen “Öğrenci Hemşire Olmak” konulu kısa film yarışmasında birinciliği Bozok Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, ikinciliği Akdeniz Üniversitesi Antalya Sağlık Yüksekokulu üçüncülüğü ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Yüksekokulu kazandı. Kısa film yarışmasında dereceye giren filmlerin ödüllerini Üniversite Genel Sekreteri Erol Sorucu ve Yozgat Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Okan Tanın takdim etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki