Uçar Sordu, Gübre Nedir?

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, yerel bir gazete yayınlanan köşe yazısı içeriğindeki ifade ile ilgili bir açıklamada bulundu.
Yayınlanma tarihi: 28 Nisan 2015, Salı günü, saat: 18:41

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, yerel yayın yapan bir gazete ki  yayınlanan köşe yazısı içeriğindeki ifade ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu.

Bozok Üniversitesi Rektörü Uçar'ın açıklaması şu şekildedir: " Yozgat Y.U Gazetesi Başyazarı B.Ç dün kaleme aldığı köşe yazısında "..hangi esnafla sohbet etseniz Üniversitenin en çok sadece GÜBRESİNDEN faydalandığını söyler" diye bir ifadede bulunmuştur. Bununla da yetinmeyip "Üniversitenin KÜLFETİNİ şehir esnafının çektiğini, nimetinden başka şehirlerin faydalandığını" söylemiştir.

Şimdi küçük bir hesap yapalım: 13 bin öğrenci bu ŞEHİRDE zorunlu olarak günlük 5 TL harcasa, 2 bin personel günlük en azından 10 TL harcasa ŞEHİR esnafı için günlük 85 bin TL (eski parayla 85 milyar lira) ekonomik girdi anlamına gelir. Yılın hadi 365 günü demeyelim 250 gün üzerinden ŞEHRE 21 MİLYON TL (21 TRİLYON LİRA) ekonomik girdi anlamına gelir.

Şimdi B.Ç'nin sözünü ettiği "GÜBRE" ne anlama geliyor? "Esnafın sırtında KÜLFET" olarak görülen Üniversiteden bizim bilmediğimiz ne bekleniyor? Bu nasıl bir zihniyet, nasıl bir bilinçaltı düşüncedir?

Sayın Ç.'nin, kimliğinde, diplomasında, sertifikasında BOZOK ÜNİVERSİTESİ LOGOSU taşıyan on binlerce BOZOKLUYA büyük bir özür borcu doğmuştur. Bu arada unutmadan, Bozok Üniversitesi tüzel kişiliğinin her türlü yasal hakları saklıdır. "

Etiketler: bozok   üniversite   rektör   tamer uçar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki