Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan özel harekât polisi Mustafa Aslan (47 ) İl merkezinde, yine darbe girişimi sonrasında demokrasi yürüyüşüne katılan ve açılan ateş sonucu şehit olan Beytullah Yeşilay (25) Saraykent İlçesinde, darbe girişimi sırasında arkadaşlarına yardıma giden ve açılan ateş sonucu şehit olan Eski Özel Harekât Polisi Serkan Göker (39), Yerköy ilçesinde öğle namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
 
Özel harekât polisi şehit Mustafa Aslan’a merkez Çapanoğlu Büyük Camiinde  cenaze töreni düzenlendi. Şehit Aslan'ın oğlu Mehmet, babasının özel harekât polis üniformasını giydi, diğer oğlu Furkan ise babasının şapkasını taktı.
 
Cenazeye, Aslan'ın ailesi, yakınları ile Vali Kemal Yurtnaç, Milletvekili Yusuf Başer, İl Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Çapanoğlu Büyük Camii'nde İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Aslan'ın cenazesi Yozgat Şehitliği'ne defnedildi.
 
Ay Yıldızlı Bayrağımız Şehidimizin Emanetine Verildi
Özel harekât polisi şehit Mustafa Aslan’ın cenaze töreni sonrasında Vali Kemal Yurtnaç, şehit tabutu üzerine örtülen Türk Bayrağını üç kere öpüp şehidimizin büyük oğlu Mehmet Aslan’a teslim etti.
 
Daha sonra Vali Kemal Yurtnaç,  Milletvekili Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar Özel harekât polisi şehit Mustafa Aslan’ın baba ocağını ziyaret ederek taziyelerini ilettiler.
 
Şehit Yeşilay’ın Ailesine Taziye
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde açılan ateş sonucu Ankara'da hayatını kaybeden Beytullah Yeşilay'ın (28) cenazesi Saraykent Belediye Meydanında öğle namazına müteakip kılının namazın ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi. Acılı aileye taziyede bulunan Vali Kemal Yurtnaç şehidimizin tabutu üzerine örtülen Türk Bayrağını Şehit Babası Hacı Bekir Yeşilay’a teslim etti.
 
Şehit Göker’in Ailesine Taziye
Darbe girişimi sırasında arkadaşlarına yardıma giden ve açılan ateş sonucu şehit olan Eski Özel Harekât Polisi Serkan Göker (39), Yerköy ilçesinde Molla Hüsrev Camii'nde kılınan öğle namazının ardından ilçe şehitlik mezarlığında toprağa verildi. Şehit Serkan Göker’in ailesine taziye ziyaretinde bulunan Vali Kemal Yurtnaç, şehidin ailesine başsağlığı ve sabır diledi.
 
Devletimiz İdaresiyle, Güvenlik Birimleriyle Dimdik Ayaktadır
Darbecilerin Devletin, milletin parasıyla alınan uçaklarla, helikopterlerle sivil halkın üzerine vicdansız ve cani bir şekilde ateş açtığını söyleyen Vali Kemal Yurtnaç,  “Birçok şehidimiz var ama şuna inanın ki, devletimiz idaresiyle, güvenlik birimleriyle dimdik ayaktadır. Bunlara da hukuk sınırları içerisinde ne yapılması gerekiyorsa yapılacaktır. Devletin içerisinden, adliyesinden, idaresinden bütün birimlerden bunları teker teker temizleyeceğiz. Bunlar tarihe kara bir leke olarak geçecektir ve torunlarına kötü bir isim miras bırakacaklardır. Bu ülkede doğmuş, büyümüş, yetişmiş ve bu ülkeye ihanet etmiş olanları asla unutmayacağız. Dayandıkları her kimse, hangi localarsa, hangi ağa babaları ise bilsinler ki, onların da bu ülkede artık hiçbir gelecekleri yok. Biz Mısır değiliz, biz Libya değiliz. Bu ülkeden bir Sisi çıkaramayacaklar. Bu ülkeden herkes ellerini çekmek zorunda” şeklinde konuştu.
 
Vali Yurtnaç, “Halkın gücüne inanın. Üç günden beri tüm vatandaşlarımız gecenin bir yarısından sabahlara kadar sokaklarda. Seçilmiş iktidarların gücüne inanın. Seçilmiş meşru bir iktidar, halkın büyük bir gücü ile ülkeyi yönetmeye gelmiş bir iktidarın gücünü dünyada kimse hafife alamaz” diye konuştu.
 
Darbecilere karşı dimdik duran ve hayatını kaybedenlerin demokrasi şehidi olduğunu vurgulayan Yurtnaç, “Darbeye niyet edenlerde halkın bu olayın karşısına nasıl dik durduğunu, iradesine nasıl sahip çıktığını gördüler. Bundan sonra bu ülkede Allah’ın izni ile hiçbir şey olmaz. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Gerekirse bu millet vatanı için ölür ama vatanını, milletini, bayrağını, özgürlüğünü kimseye de bırakmaz. Biz sonuna kadar buradayız. Bir tek canımız var, o can da Cenabı Allah’ın takdir ettiği zaman biter. Vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkan, iki gündür sabahlara kadar sokaklara dökülen insanlarımıza, Yozgat halkına hizmet etmekten dolayı da çok mutluyum, çok gururluyum” ifadelerini kullandı.