Sarıkaya Belediyesi tarafından organize edilen ve yaklaşık 1,5 aydır devam eden futbol turnuvasında şampiyon Osmanlı Halı Saha takımı oldu.

Sarıkaya Belediyespor teknik direktörü Cengiz Güçlüer tarafından organizasyonu yürütülen ve herkesin büyük ilgi gösterdiği turnuvada 5 Haziran Pazar günü final maçı oynandı. Final maçında Ses Turizm takımı ile Osmanlı Halı Saha takımı karşılaştılar. Çekişmeli geçen karşılaşmada gülen taraf Osmanlı Halı Saha takımı oldu. 

Turnuvanın en centilmen takımları olan Akkayalar Mobilya ve Sarıkaya Belediyesi Genç takımına centilmenlik kupaları takdim edildi. Daha sonra turnuvada üçüncü olan Anadoluspora kupaları takdim edildi. Devamında ise turnuvada ikinci olan Ses Turizm Takımı ve Şampiyon olan Osmanlı Halı Saha takımları madalya ve kupalarını aldılar.

Ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Halil Yıldız tarafından turnuva boyunca hakemlik yapan Ecz. Şakir Açıkgöz’ e plaket takdim yapıldı ve teşekkür edildi ve turnuvada gol kralı olan Beytullah Ersoy’ a da ödülü de Ses Turizm takımının sponsoru olan işadamı Serkan Acır tarafından verildi.

Ödül törenin ardından takımlar toplu halde fotoğraflar çekinerek başarılarını kutladılar.