Bozok Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen konsere Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar , eşi Demet Uçar, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu,  Üniversite Genel Sekreteri Erol Sorucu, daire müdürleri, akademik ile idari personel, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Çanakkale Zaferi’nin anlatıldığı slâyt gösterileri ile başlayan konserde “Çanakkale İçinde, Türkiyem, Kara Tren, Yelkenler Çekilecek ” gibi birbirinden güzel eserler duygu dolu anlar yaşatırken, mehteran ve Türk Halk Oyunları Grubunun performansı göz doldurdu.

Bütün salonun ayakta alkışladığı konser sonrasında ise Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı  tarafından Çanakkale Zaferinin 100. Yılı nedeniyle bestelenen “Çanakkale 100. Yıl Marşı”nın tanıtımı yapıldı.

Rektör Uçar, “250 bin şehitle kazanılmış bu topraklar ancak bu kadar güzel anılabilirdi. Çanakkale Zaferi ruhunu bir kez daha yaşadık. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Konserin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Konser sonunda Rektör Uçar, Gaziantep üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müdürü Sanatçı Öğretim Elemanı Dr. Hakan Tatyüz’e teşekkür plaketi takdim ederken, Öğretim Elemanı Dr. Hakan Tatyüz’de Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar ve Üniversitemiz Sağlık Kültür ve spor Daire Başkanı Zümriye Demirel’e Çanakkale Zaferinin 100. Yılı nedeniyle bestelenen “Çanakkale 100. Yıl Marşı” CD’sini hediye etti.