'Türk Yurdu' Dergisi Tanıtıldı

Yozgat Cumhuriyet Alanı’nda açılan stantta, Türk Ocakları’nın yayın organı Türk Yurdu Dergisi’nin tanıtımını gerçekleştirdi.
Yayınlanma tarihi: 23 Ekim 2015, Cuma günü, saat: 10:28

Türk Ocağı Yozgat Şubesi tarafından, Türk Ocakları’nın resmi yayın organı olan ve Türkiye’nin en yaşlı sürekli yayın organları arasında bulunan Türk Yurdu Dergisi’nin tanıtımı amacıyla Cumhuriyet Alanı’nda tanıtım standı açıldı. 

'Türk Yurdu' Dergisinin tanıtımını Yozgat Türk Ocağı Şube Başkanı Nefise Yüksel, Yozgat Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi Ülkem Yaz tarafından gerçekleştirildi.

1911 yılında yayın hayatına başlayan ve halen yayın hayatını sürdüren ‘Dilde, İşte, Fikirde Birlik’ sloganıyla Türk Milliyetçileri’nin gür sesi olan derginin Yozgat’ta tanıtım eksikliğini gidermek amacıyla böyle bir kampanya düzenlediklerini belirten ocak başkanı Nefise Yüksel, “Türk Yurdu Dergisi 1911-1913 yılları arasındaki dönemde konu ve dil açısında halka yakın durarak tüm Türklere hitap etmesiyle, etkileme düzeyi ve kazandırmaya çalıştığı milli şuur sayesinde bir nevi okul hüviyeti taşımıştır. Derginin eğitim konusunda gerek o dönemin gerek daha sonraki dönemlerde otorite olacak olan yazarları kadrosunda bulundurması ve konuyu uzmanlarına bırakması tam bir biçimli ve memleket faydasına yayıncılık anlayışıdır” dedi. Nefise Yüksel, Türk Yurdu Dergisi’nin hemen her dönemde devletin yanında ve ali menfaatlerini savunduğunu sözlerine ekleyerek, “ Dergi kuruluş ve yayın nizamnamesinde siyasetten uzak durulacağına ve amacın halkın faydasına çalışmak ve bilimsel anlamda bir Türkçülük yapmak olduğunu kesin bir dille göstermiştir” ifadelerinde bulundu. 

Etiketler: türk ocağı   nefise yüksel  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki