Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi "Türk  Yıldızları" tarafından Yozgat'ta 26 Temmuz 2015 tarihinde Türk Hava Kuvvetlerini tanıtmak, Türk halkının hava kuvvetlerine olan güven duygusunu pekiştirmek ve gençlerin havacılığa olan sevgisini arttırmak amacıyla hava gösterisi yapacak.
 
Gösteriler Nohutlu Tepesinden İzlenecek
Dünyada sekiz süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapan tek akrotim olan, Türk Yıldızları'nın ilimizde gerçekleştireceği gösteriye halkın katılımı sağlamak ve sorunsuz geçmesi için gerekli tedbirler düzenlenen toplantı da ele alındı.

Valilik Toplantı Salonunda, Vali Abdulkadir Yazıcı Başkanlığında yapılan toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım,  Belediye Başkanı Kazım Arslan,  ilimiz bazı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil  toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
 
Yozgat'ta İlk Kez Gösteri Yapacaklar
Türk Yıldızları gösterisinin 26 Temmuz 2015 Pazar günü saat 13:30 da gerçekleştirileceğini ve halkımızın da Nohutlu Tepesinden bu gösteriyi takip edeceğini söyleyen   Vali Abdulkadir Yazıcı," Türk Yıldızları ilimizde ilk kez gösteri yapacak. Bu gösterinin etkili ve sorunsuz bir şekilde icra edilmesi için bugün bir araya geldik.Kurumlarımız üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklar.Vatandaşlarımızı da, Nohutlu Tepesine taşımak için Pazar günü Cumhuriyet Meydanından saat 11:30 dan itibaren ücretsiz otobüsler kaldıracağız. Tüm halkımızı gösteriye davet ediyoruz " dedi.