Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi "Türk Yıldızları" tarafından ilimizde 26 Temmuz 2015 tarihinde Türk Hava Kuvvetlerini tanıtmak, Türk halkının hava kuvvetlerine olan güven duygusunu pekiştirmek ve gençlerin havacılığa olan sevgisini arttırmak amacıyla hava gösterisi yapacak.
 
Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi
Dünyada sekiz süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapan tek akrotim olan; Türk havacılarının imkan ve kabiliyetlerini korkusuz bir disiplin içinde gökyüzüne yazan Türk Yıldızları'nın ilimizde gerçekleştireceği gösterinin etkin hale getirilmesi ve olası aksaklıkların çözümü noktasında toplantı düzenlendi.

Valilik Toplantı Salonunda, Vali Abdulkadir Yazıcı Başkanlığında yapılan toplantıya Türk Yıldızları Filo Komutanı Hv. Plt. Kur. Bnb. Şenol Çetin, Bas. Hlk. İlş. Sb. Hv. Kont. Ütgm Selim Şensoy, Bas. Hlk. İlş. Asb. Kd. Bçvş. Celal Özdemir ve ilimiz bazı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Filo Komutanı Hv. Plt. Kur. Bnb. Şenol Çetin yaptığı açılış konuşmasında "Geçtiğimiz üç hafta boyunca önce Finlandiya daha sonra Polonya ve Romanya da gösteriler yaptık, Pazartesi günü yurda dönük ve ayağımızın tozuyla da buraya gelerek Yozgat ilimizde ilk kez düzenleyeceğimiz gösterimizin için koordinasyon toplantısında bir araya geldik" dedi.

Daha sonra Bas. Hlk. İlş. Sb. Hv. Kont. Ütgm Selim Şensoy ise verdiği brifingde  Türk  Yıldızları amacının; Türkiye Cumhuriyeti Devletini en iyi şekilde temsil etmek, Türk Silahlı Kuvvetlerini tanıtmak, Türk Hava Kuvvetlerinin disiplin ve kabiliyetini anlatmak ve gençlerin havacılığa olan sevgisini arttırmak olduğunu belirterek "Türk Hava Kuvvetlerinin milli takımı olan Türk Yıldızları olarak Yozgat Valiliğinin daveti ve Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığımızın emri ile 26 temmuz 2015 tarihinde Yozgat'ta gösteri yapmayı planlamaktayız. Bizler yapacağımız bu gösteriye tüm Yozgat halkımızı şimdiden davet ediyoruz. Gösterimizi Kayseri ilinden  kalkacak olan 7 adet süpersonik savaş uçağı ile icra edeceğiz. Gösteri saati ve yerini bugün yapacağımız keşif sonrasında duyuracağız" dedi.
 
Yozgat'ta İlk Kez Gösteri Yapacaklar
Türk Yıldızları'nın, Dünya'nın sayılı süpersonik akrotimlerinden birisi olduğunu belirten Vali Yazıcı da yaptığı konuşmada " Türk Yıldızlarının yapacağı gösteri insanlara çok değişik duygular yaşatıyor ve çok büyük bir coşku veriyor. Çünkü bizim ekibimiz dünyanın önde gelen akrobasi timlerinden bir tanesi. Özellikle Yozgat'ta ilk kez yapılacak olan bu gösteriyi halkımızın görmelerini çok istiyorduk. 26 Temmuz tarihinde inşallah Yozgat'ta bir panayır havasında, tüm ilçelerimizden de vatandaşlarımızın katılımını sağlayarak geniş kapsamlı bir etkinlik düzenlemeyi düşünüyoruz "dedi.