Türk Torpidosu 'Tork' Fuarda

ASELSAN, Torpidoya Karşı Savunma Torpidosu'nu, 12. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda ilk defa gösterecek.
Yayınlanma tarihi: 03 Mayıs 2015, Pazar günü, saat: 08:50

ASELSAN, Torpidoya Karşı Savunma Torpidosu'nu (TORK), 12. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'15) ilk defa sergileyecek.

Milli olarak geliştirilen, özgün donanım ve yazılıma sahip TORK ile gemiler denizlerde daha güvenli seyir yapacak.

İLK KEZ SERGİLENECEK
Dünyanın en büyük 4 savunma sanayi fuarından biri konumundaki IDEF, 5-8 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek. Fuarda yeni savunma sanayi ürünleri de görücüye çıkacak. Aselsan tarafından geliştirilen TORK da fuarda ilk kez sergilenecek.

ANTİ-TORPİDO ÖZELLİĞİ TAŞIYOR
Denizaltılar ve su üstü gemileri için torpido tehdidine karşı en etkin savunma soft-kill (fonksiyonel imha) ve hard-kill (fiziksel imha) yöntemlerinin birlikte kullanılması ile sağlanıyor.

TORK, su üstü gemilerine karşı atılacak akustik güdümlü, tel güdümlü, güdümsüz ve dümen suyuna güdümlü torpidoları imha etmek amacıyla geliştirilen bir anti-torpido özelliği taşıyor.

TEHDİDİ NASIL ETKİSİZ HALE GETİRİYOR
TORK, platforma yaklaşan torpido tehdidine hassas şekilde yaklaşarak mesafe ve yönü ölçüyor. İmha mesafesine gelindiğinde de patlayarak tehdidi etkisiz hale getiriyor.

ÖZGÜN TASATIM
TORK'un temel özellikleri ve sahip olduğu avantajlar şöyle sıralanıyor: "Su üstü gemilerinin torpido tehdidine karşı savunma etkinliğini artırıyor. Tüm torpido tiplerine karşı etkili. Özgün ve güncel tasarıma sahip. Denizaltılara kolay adapte ediliyor. Akustik fonksiyonel imha karşı tedbir sistemleriyle entegre çalışabiliyor."

Etiketler: torpido   tork   aselsan   savunma   sanayi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki