Türk Polis Teşkilatının 172’inci Kuruluş Yıldönümü ve Polis Günü dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu,  Yozgat POMEM Müdür Vekili Recep Uysal, şube müdürleri ve polis memurları Vali Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret etti. 
 
Vali Yurtnaç, günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada Polis Teşkilatı'nın ülkenin güvenliğinin sağlanmasında önem rol üstlendiğini söyledi.
 
Polis teşkilatının kuruluş yılı ve polis günü münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirten Vali Yurtnaç, “Tüm polislerimizin polis gününü kutluyorum. Gerek terörle mücadelede, gerek görevleri başında, gerekse 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar, görevi başında ki polislerimize de üstün başarılar diliyorum” dedi.
 
Polis teşkilatı ile iç içe çalıştıklarını ifade eden Vali Yurtnaç, “Biz meslek hayatımız boyunca polislerimizle beraber çalışıyoruz. Polis teşkilatımız gerek polis okulu ile gerekse sahada ki polislerimizle ilimizin huzur ve güvenliğini sağlayan önemli bir birimimizdir. Ben tüm polislerimize görevlerinde başarılar diliyor polis günlerini tekrar kutluyorum” diye konuştu.
 
ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ
Valilik ziyareti ardından Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu sonrası Yozgat Şehitliğinde tören düzenlendi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptıktan sonra şehitlik defterini imzaladı.  
 
Kuranı Kerim okunması ve dua edildikten sonra şehit mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.