Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. Yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
 
Vali Yurtnaç mesajında şunları söyledi: “Ülkemizde huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması noktasında olağanüstü gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatının 172’nci kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
 
Büyük fedakarlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla, milletin barış ve emniyet içinde yaşaması için üstün bir vazife anlayışıyla hizmet veren emniyet teşkilatımız, terör ve diğer suçlarla mücadelede ortaya koyduğu başarıyla ülkemizin ve bizlerin göğsünü kabartmaktadır.
 
Vatanın bölünmez bütünlüğünü müdafaa etmek için gözünü kırpmadan canını veren, gece gündüz demeden fedakarca görev yapan emniyet teşkilatımız, halkımızın güvenle sığınabildiği bir şefkat limanı olmuştur.
 
Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren Emniyet güçlerimiz, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koyarak, anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece-gündüz fedakarca görevlerini ifa etmektedir. Türk Polis Teşkilatı, ülkede iç huzur, güven ve istikrar ortamının korunmasındaki en büyük güvencemizdir.
 
Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. Yılını en kalbi duygularla kutluyor, gerek terörle mücadelede, gerek görevi başında, gerekse 15 Temmuz hain darbe girişiminde vatanın bölünmez bütünlüğünü müdafaa etmek için şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar, görevi başında ki polislerimize üstün başarılar diliyorum."