Türk Polis Teşkilatı 170 Yaşında

170’inci kuruluş yıldönümünü Türk Polis Teşkilatı çeşitli etkinliklerle kutluyor. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ve Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Şaban Kütükoğlu beraberinde rütbeli emniyet personeli ile birlikte Vali Abdulkadir Yazıcı'yı ziyaret ettiler.
Yayınlanma tarihi: 08 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 21:15

Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ve Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Şaban Kütükoğlu,  Vali Yazıcı'ya ziyaretin anısına çiçek takdim etti. Vali Abdulkadir Yazıcı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170’inci kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutladı.
 
Emniyet Teşkilatımız Can ve Mal Güvenliğimizin Teminatıdır
170 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip Emniyet Teşkilatımızın vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı "Mülki İdarecilik mesleğine bağlı ve en yakın mesleklerden bir tanesi Emniyet Teşkilatımızdır. Toplum ve fert olarak huzur ve güven içerisinde yaşıyor olmamızın teminatı, devletimizin bekası, birlik ve beraberliğimizin devamı için durmadan fedakârca hizmet veren emniyet teşkilatımız bu noktada çok önemli görevler ifa etmektedir. Türk Polisi bugün gelmiş olduğu noktada, çağın bilim ve teknolojisine uygun modern araç-gereçlerle donanımlı, en üst seviyede eğitimli, görevinin bilinci içerisinde, yüksek disiplin anlayışına sahip, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardım sever olmasıyla Türk Milletinin gönlünde çok itibarlı bir yere sahiptir. Can, mal, namus, vatan, bayrak gibi en temel kutsal değerlerin emniyetini sağlamak için cansiperane görev yapan polislerimize şükran borcumuzun olduğunu her fırsatta dile getirmekteyim. Bu noktada görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi de rahmetle anıyor, gazilerimizden hayatta olanlara sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Polislerimize bu zor görevleri esnasındaki desteklerinden dolayı değerli eş ve çocuklarına teşekkür ederken, ilimiz genelindeki tüm polislerimize selam ve sevgilerimle başarı dileklerimi sunuyorum” dedi. 

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki