Türk Ocağı Yozgat Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda şube başkanlığı görevini yürüten mevcut başkan Nefise Yüksel, tek aday olarak girdiği seçimde tekrardan başkan seçildi.

Türk Ocağı Yozgat Şubesi’nde gerçekleştirilen genel kurulun Divan Başkanlığı’nı Ruhi Bacanlı, divan üyeliğini ise Faruk Coşkun ve Niyazi Kılıç üstlendi.üstlendi. Türk Ocağı’nın olağan genel kurulunda tek liste ile yapılan seçimlerde, mevcut başkan Nefise Yüksel yeniden seçilerek güven tazeledi. 

Yozgat Türk Ocağı’nın Nefise Yüksel başkanlığındaki yeni yönetimi ise şu şekilde oluştu. Ülkem Yaz, Ahmet Eryaşar, Recep Sakallı, Harun Altınok, Cihan Öztekin, Kübra Kılıç. Yönetim kurulu yedek listesinde ise Gökalp Çınarer, Faruk Coşkun, Funda Çakır, Derya Doğan, Nedim Aslan, Mahmut Akpınar isimleri yer aldı.2015 yılı faaliyet raporu okunurken, faaliyet raporunun ardından denetim kurulu raporu Harun Altınok tarafından icra edildi. Daha sonra Divan Başkanı Ruhi Bacanlı, denetim kurulu raporunu okudu ve mali raporun ibra edilmesi için üyelerin oylarına sundu ve rapor ibra edildi. Ayrıca yıllık aidat ücreti 120 lira olarak tespit edildi ve oybirliği ile kabul edildi. Divan başkanlığınca yeni yönetim kurulu listesi sunuldu ve okundu. Başka liste olmadığından yeni yönetim kurulu oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

Tek aday olarak seçimlere giren ve üyelerin güvenoyunu alarak tekrardan Türk Ocakları Yozgat Şube Başkanlığı’na seçilen Nefise Yüksel, konuşmasına Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarını ve Ankara’da yaşanan hain saldırıyı kınayarak başladı. 

Yozgat Türk Ocakları Şubesi olarak 2015 yılı içerisinde çeşitli faaliyetlere imza attıklarını belirten Yüksel, bu tür faaliyetlere 2016 yılında da devam edeceklerini söyledi. Yüksel: “Türk Ocağı olarak emanet aldığımız bu kutsal görevi geçen dönem olduğu gibi bu dönemde Türk milliyetçiliği şuuru ile yürüteceğiz. Beni Türk Ocağı Başkanlığı’na taşıyan değerli üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.