Türk Ocağı, Atatürk'ü Andı

Türk Ocağı’nda gerçekleşen etkinlikte Atatürk’ün sevdiği türküler ve şarkılar seslendirildi.
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2015, Salı günü, saat: 09:00

Türk Ocağı Yozgat Şubesi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77’inci yıl dönümü münasebetiyle ocak binasında anma etkinliği gerçekleştirdi.

Yozgat Türk Ocağı’nda gerçekleşen etkinliğe Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, Başkan Yardımcısı Hacı Çoban, ocak yönetim kurulu üyesi Cüneyt Cesur, Mehmet Ali Çakır, Yozgat Türk Ocağı Onursal Başkanı Necati Şahin, Türk Yerel Hizmet Sen Yozgat Şube Başkanı Uğur Sağlamer, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Programın açılış konuşmasını yapan Yozgat Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, Atatürk’ün tarihin gördüğü en büyük Türk milliyetçilerinden birisi olduğunu söyledi. Başkan Nefise Yüksel, Atatürk’ün 57 yıllık ömrüne ölmekte olman Osmanlı’dan genç ve dinamik bir cumhuriyeti canlandırmayı sığdıran büyük bir asker ve iyi bir devlet adamı olduğunu ve dünyanın saygı duyduğu büyük bir lider olduğunu belirtti. Nefise Yüksel, başta Atatürk olmak üzere yüreği vatan sevgisi ile çarpan ve Atatürk’ün arkasında onunla birlikte vatan için ölüme koşan hakkı ödenmez şehitlerimiz ve gazilerimizi de rahmet, saygı ve şükranla andığını dile getirdi. Yüksel’in yaptığı konuşmanın ardından müzik öğretmeni Çağrı Çınarer, katılımcılara bağlamasıyla birlikte Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkıları okudu. 

Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’nden çeşitli şarkı ve türküler seslendiren Çınarer, katılımcılara Türk Müziği hakkında teknik bilgilerin yanı sıra Atatürk’ün dinlediği müzik ile ilgili hatıratlarından da katılımcılara bilgilendirmeler gerçekleştirdi. 

Kahramanlık türkülerinin de seslendirildiği gecenin sonunda "Çırpınırdı Karadeniz" adlı türküye hep birlikte eşlik eden katılımcıların duygulandığı gözlemlendi. Final okunan Türk marşları ile yapıldı ve program son buldu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki