ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen fuarda ilimiz, Valiliğimiz tarafından açılan ve katılımcıların büyük ilgisini çeken standla tanıtılıyor.
 
Fuarların bir ilin tanıtımı için önemli bir organizasyon olduğunu belirten Vali Kemal Yurtnaç, “Yozgat’ın tanıtıma çok ihtiyacı olduğunu göreve başladığım ilk günlerde dile getirmiş, bunun üzerine titizlikle düşeceğimizi söylemiştim. Bundan iki ay önce İstanbul’da bir fuara katıldık. Orası bizim için bir acemilikti. Burada ise herkesin beğenisini kazanan bir stant hazırladık. Amacımız Yozgat’ın tarihi ve doğal güzelliklerini tüm Türkiye ile paylaşmak. O maksatla Kazankaya Kanyonundan Roma Hamamına, termal sularından el sanatlarına Yozgat’ı tanıtmaya gayret ediyoruz” dedi.
 
DEĞERLERİMİZİ DOĞRU BİR ŞEKİLDE TANITACAĞIZ
‘Kongre ve Spor Turizminin Yeni Adresi Yozgat’ sloganı ile yola çıktıklarını ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu, Yozgat’a yeni bir bakış açısı getirecek. Bunlar bizim değerimiz. Biz bunları doğru bir şekilde tanıttığımız sürece Yozgat’ın havası ve çehresinin değişeceğini düşünüyorum. Bu maksatla belediyelerimizden, sivil toplum kuruluşlarından destek alarak bir ortak akıl çalışması yaptık. İki aylık bir emeğin ürünü olarak burada standımızı açtık. Buradaki asıl amaç Yozgat’ın değerlerini en iyi şekilde tanıtmak. Daha büyük turizm fuarlarına da giderek ilimizi tanıtmaya çalışacağız” diye konuştu.
 
GERİ DÖNÜŞLER MUTLAKA OLACAKTIR
Tanıtımlardan mutlaka geri dönüş olacağını kaydeden Vali Yurtnaç, “Biz bu turizm fuarlarında ki tanıtımların geri dönüş ilimizde otel kalitesini, yatak kalitesini artırdığımız zaman, termali gün yüzüne çıkardığımız zaman, Yozgat’ı bölgesinde bir termal merkezi yaptığımız zaman olacak. Bunun peşinden kongre turizmi ve spor turizmi gelecek. Biz Yozgat’ın oksijenini de pazarlayacağız. İlimizin orta vadede çok hareketli olacağını düşünüyorum. Buralara katılmada ki en büyük amaçlardan birisi de dışardaki müteşebbislerin Yozgat’ta ki potansiyeli bilmelerini sağlamak. Tarihi Roma Hamamını UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesine girmesi için de çalışmalar başlattık. Yani ilimizi her yönüyle tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmak için büyük bir gayretin içerisine girdik” ifadelerini kullandı.
 
Vali Yurtnaç, Travel Expo’da, başta termal zenginliklerimiz olmak üzere, Çamlık Milli Parkı, Tarihi Roma Hamamı, Kazankaya Kanyonu, Yozgat Hanımlar Termal Aqua Park, Aydıncık Ametist Taşı ve heykel atölyesi, yöresel ürünlerimiz ve birçok Yozgat’a özgü ürünlerin fuar katılımcılarına tanıtıldığını sözlerine ekledi.
 
7 ülkeden 42 şehir 220 katılımcının katıldığı Fuar 26 Mart Pazar günü sona erecek.