Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirilen öğrenci buluşması final programı için, Türkiye Gençlik Vakfı, Yozgat İl Temsilciliği programa katılım için 400 öğrenci genci İstanbul'a götürdü.

Yozgat Cumhuriyet Meydanından otobüslerle İstanbul'a hareket eden gençler dualarla uğurlandı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın final programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve dünyanın pek çok ülkesinden öğrencinin katılımına sahne olan programda bir konuşma yaptı.

9. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu salonda dünyanın bütün renklerini, bütün güzelliklerini görüyorum. Karşılıksız sevgi, gerçek anlamını sizin işte bu kucaklaşmanızda buluyor. Sizler, bu duruşunuzla, heyecanınızla, dayanışmanızla tüm dünyaya gerçek barış mesajı veriyorsunuz” dedi.

Buluşmayı gerçekleştiren UDEF ve TÜGVA ile organizasyona destek veren; programa katılan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan’da başlayıp bugün sona eren buluşmanın öğrenciler, katılımcı ülkeler için hayırlara vesile olması; kardeşliği ve muhabbeti perçinlemesi dileğinde bulundu.

“BU VATANI, HAİNLERE BÖLDÜRMEYECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları ekledi: “Şu salonda ve ülkemizin diğer illerinde, yürekleri bizimle atan, ilim için, bilgi için ve daha iyi bir eğitim için Türkiye’yi seçen tüm misafir öğrencilerimize, ayrıca hoş geldiniz diyorum. Bu yıl 9. düzenlenen bu buluşmanın güçlenerek, yeni ülkelere, yeni coğrafyalara taşarak devam etmesini ümit ediyorum. Bu vesileyle şu anda Güneydoğu’da ve ülkemizin birçok yerinde bu milletin vahdeti için, bu ümmetin vahdeti için, bayrağımızın şanlı bir şekilde dalgalanması için, vatanımızı 780 bin kilometrekarede bir ve bütün olarak kalması için, devletimizin bekası için şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

“Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler; ama siz bilemezsiniz” mealindeki ayeti aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan “Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Böldürmeyeceğiz bu vatanı bu hainlere, bu fırsatı onlara vermeyeceğiz” dedi.