Lise öğrencilerinin bilimsel çalışmalarını geliştirmek amacıyla 48.si düzenlenen TÜBİTAK Bölge Sergisi ve ödül töreni Kayseri’de yapıldı.

Kayseri bölgesi olarak; Kayseri, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Aksaray, Kırşehir ve Niğde olmak üzere 7 ilin 12 branşta 98 eserle yarıştıkları ve 17 birincilik ödülünün dağıtıldığı törene Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Karamehmet Yıldız, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tekin, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsay ve diğer illerden öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

 
Ödül Töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından TÜBİTAK bölge koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin Ünalan'ın açılış konuşmaları ile başladı.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ise törende yaptığı konuşmada; "Bütün öğrencilerimiz bizim için önemlidir. Yarışmaya katılan 98 proje birbirinden değerlidir. Okul müdürlerini, danışman öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ediyorum dedi.
 
Yarışma sonunda Yozgat, 3 birincilik, 3 ikincilik, 1 üçüncülük derecesi elde ederek, 3 projesini Ankara finaline taşımayı başarmıştır.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tekin öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirerek, bu çalışmaların artarak devam etmesini temenni ettiğini, emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilere şükranlarını sunduğunu dile getirdi.