TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

TÜBİTAK Bilim Fuarlarının dördüncüsü, Kadışehri Şehit Adem Canpolat Ortaokulu öğrencilerinin çeşitli branşlardaki eserleri görücüye çıktı.
Yayınlanma tarihi: 01 Ocak 1970, Perşembe günü, saat: 02:00

Fuarın açılışına Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan’ın yanısıra, ilçe protokolü, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Sergilenen 23 proje konuklar tarafından tam not aldı. Kaymakam Doğan ve konuklar stantları tek tek gezerek projeleri bizzat öğrencilerin ağzından dinlediler. Stantların gezilmesinin ardından konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Program kapsamında başvuru sahibi 5 okul daha Mayıs ve Haziran aylarında bilim fuarı düzenleyecek ve ilçede bilim kültürünün gelişimine katkı sağlamaya çalışacaklar. Okullarda düzenlenen fuarlarda en başarılı bulunan eserler önce ilçe merkezinde, daha sonra Yozgat’ta düzenlenecek karma fuarlara katılacaklar.

TÜBİTAK BİLİM FUARI NEDİR?
TÜBİTAK bilim fuarları Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi’nin yürüttüğü "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına kapsamında icra edilmektedir. Program kapsamında başvurusu kabul edilen okullarımızın her biri bilim fuarını düzenlemek için TUBİTAK’tan 5.000 TL destek almaya hak kazandılar.

Etiketler: kadışehri   tübitak  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki