TSO ve Borsa başkanları teröre tepki gösterdi

Yozgat merkez ve ilçelerde hizmet veren TSO başkan ve yöneticileri Sorgun’da bir araya gelerek, son günlerde artan terör olaylarına tepki gösterdiler.
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2015, Cumartesi günü, saat: 09:26

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) başkan ve yetkilileri adına bir açıklama yapan Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, Yozgat merkez ve ilçelerdeki STK’lar olarak Sorgunda bir araya gelip son zamanlardaki artan terör olaylarında verdiğimiz şehit ve yaralı kardeşlerimizin acılarını kendi acılarımız olduğunu paylaşmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada “Bizler temsil ettiğimiz üyelerimiz ve kendi adlarımıza terör olaylarında verdiğimiz şehit ve yaralı kardeşlerimizin acılarını paylaştığımızı bildirmek için bir basın açıklaması yapmak ihtiyacı duyduk. Dağlıca ve İğdır’da Terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırılar bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğmuştur.

Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bölücü terör örgütü bilmelidir ki ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür eylemler toplumumuzu daha çok kenetlemektedir.

Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu acılı ve zor günlerde, vatandaşlarımızın sabırlı ve sağduyulu davranarak; terör, şiddet ve kaostan sonuç bekleyenlerin planlarını bozguna uğratmalarını temenni ediyoruz” dedi.

Bu ülkenin gençlerinin, vatandaşlarının, ailelerinin gözbebekleri olan Mehmetçik ve Polislerin kahpece saldırılarla katledildiğini ifade eden Arslan şunları söyledi: “Bu toprakta barış ve kardeşlikten değil de kin ve nefretten beslenenleri bizde nefretle kınıyoruz.

TBMM’nde bizleri temsil eden AK parti, CHP, MHP’li kardeşlerimizi de terör konusunda birlik ve beraberliğe davet edip terör üzerinden siyaset yapmamalarını istiyoruz. Tüm dünya bilmelidir ki; Türk Milleti olarak aziz vatanımızı ve ay yıldızlı bayrağımızı, kanımızın son damlasına kadar, canımızı vererek sonsuza kadar savunmaya devam edeceğiz.

Kaynağı ve hedefi ne olursa olsun her türlü terörü lanetlediğimizi belirterek; Bu menfur saldırılar sonucu şehit olan askerlerimize ve polislerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz.”

Termal Tesislerdeki toplantıya Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, Boğazlıyan TSO Başkanı Öcal Öcalan, Boğazlıyan Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı, Yerköy Ticaret Borsası Başkanı Derviş Esatbeyoğlu, Şefaatli TSO Başkanı Ali Ulusoy, Sorgun TSO Meclis Başkanı Rıfat Kaplan, Boğazlıyan Ticaret Borsası Meclis Üyesi Alpaslan Coşar katıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki