Travel Expo'da Yozgat Rüzgarı

ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen fuarda ilimiz, Yozgat Valiliği tarafından açılan ve katılımcıların büyük ilgisini çeken stantlarla tanıtılıyor.
Yayınlanma tarihi: 23 Mart 2018, Cuma günü, saat: 20:50

Türkiye’nin önemli turizm firmalarını bir araya getiren ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Travel Expo Ankara 2018 Turizm Fuarı ziyaretçilerini ağırlıyor.

İkinci gününde fuarı ve ilimiz standını ziyaret eden Vali Kemal Yurtnaç, fuarların bir ilin tanıtımı için önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.
 
Yozgat’ın tanıtımı için uğraştıklarını belirten Vali Yurtnaç, “Ankara ve İstanbul’da ki fuarları özellikle takip ediyoruz. Yozgat’ın kaynakları var. Özellikle termal kaynakları var. Bu kaynakları bizim çok iyi tanıtmamız lazım. Bunun içinde en iyi pazar alanı fuarlardır” dedi.
 
Fuarların ardından ilimize geri dönüşlerin olduğunu ifade eden Vali Yurtnaç, “Burada termal otellerimizde stant açıyor ve geçen yıl yapılan fuar sonrası müşteri sayısının yüzde 30 arttığını söylüyorlar. Demek ki bu tür tanıtımların önemi var. Bu tanıtımları da valilik, kaymakamlıklar ve belediyeler olarak destekliyoruz. Bu tür organizasyonların ardından Yozgat’ın tarım ve hayvancılık kenti olması dışında termal, kongre ve spor turizminin yeni adresi olması yolunda ilerlediğini görüyoruz. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Travel Expo Fuarının da verimli ve başarılı geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
 
Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ise, “Bugün ben Yozgat’ı Ankara’da yaşadım. Burada kurulan stantta sergilenen ürünlerle, görselliği ile Yozgat’a has yemekleri ile adeta Yozgat buraya gelmiş ve kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz. O manada bizlere bunu yaşatan başta Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Halıcı olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yozgat önümüzdeki dönemlerde inşallah tarihi ile kültürü ile doğal güzelliği ve jeotermal kaynakları ile değişeceğini ve gelişeceğini ümit ediyorum. Bunun için bizler gayret gösteriyoruz. Yozgat’ın her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 
Vali Kemal Yurtnaç ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer daha sonra Yozgat Destisi kırarak Yozgat Stantını ziyaret eden misafirlere ikram etti.
 
Ayrıca ‘Ben yoruldum hayat’ şarkısı ile tüm Türkiye’nin gönlüne taht kuran ve geçtiğimiz günlerde yeni albümünü piyasaya çıkaran Mümin Sarıkaya’da Yozgat stantını ziyaret eden misafirlere türkülerinden seslendirerek unutulmaz anlar yaşatıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki