Trafikte aceleci olmayın

Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan son günlerde yaşanan trafik kazalarının artışına dikkat çekerek sürücülere “trafik kurallarına uyun” uyarısında bulundu.
Yayınlanma tarihi: 04 Temmuz 2015, Cumartesi günü, saat: 07:26

Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan son günlerde yaşanan trafik kazalarının artışına dikkat çekerek sürücülere “trafik kurallarına uyun” uyarısında bulundu.

Kaplan, ramazan ayında sürücülerin daha dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, “On bir ayın sultanı Ramazan ayının içerisinde bulunduğumuz şu günlerde şoför kardeşlerimizi en hassas şekilde trafik kurallarına uymaya davet ediyorum. Bilindiği gibi Sorgun’da ramazan ayının girmesiyle birlikte maddi hasarlı trafik kazalarında artışlar gözleniyor. Bizler sürücüler olarak trafik kurallarına uymaya özen gösterirsek bu maddi ve can kayıplarını en aza indireceğimizi düşünüyorum.” dedi. 

Kaplan, bereket, sevgi, ve hoşgörü ayı olan Ramazan’ı Şerif’te sürücülerin birbirine karşı daha hoşgörülü, yayalara yol verme konusunda daha sabırlı olunması gerektiğini, yapılan kırmızı ışık ihlallerinin ise kazalara davetiye çıkardığını söyledi.
 
Sürücülerin özellikle akşam saatlerinde iftara yetişmek için acele ettiklerine dikkat çeken Kaplan, “Aceleci olan sürücüler hem kendilerini hem de trafik güvenliğini tehlikeye düşürmektedirler. Ramazan ayı boyunca trafik kazalarından dolayı üzücü haber almamak için sürücüler acele etmeden, trafik kurallarına uyarak ve daha dikkatli bir şekilde araçlarını sürmeleri gerekmektedir. Aksi halde beklenmedik can yakan kazaların olması kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.

Etiketler: ismail kaplan   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki